СЕ СНИМА ПРВИОТ ФИЛМ ВО ВСЕЛЕНАТА! Откриено е која позната актерка ја добила главната улога, и еве кога ќе полетаат од Земјата!

16 мај, 2021
Screenshot_2

Професионалните космонаути се прашуваат дали телевизијата ќе може да најде спонзори или ќе бидат издвоени две милијарди руби од државниот буџет.

Актерката од Москва, Јулија Пересијд (36) и режисерот Клим Шипенко (37), ќе летаат во вселената на 5 октомври за да го снимат филмот „Предизвик“.

Дури три илјади девојки и жени се натпреваруваа за главната улога во филмот што ќе се снима на Меѓународната вселенска станица, но на крајот беше избрана главната актерка на Московскиот драмски театар на Мала Брона, Јулија Пересиjд, која веќе има направено десетина филмови …

Актерката Алjона Мордовина и пилотот Гаjина Каирова се најдоа во потесниот избор. Како и космонаутите, и Јулија Пересиjд ќе има двојник, тоа ќе биде актерката Алjона Мордовина, а режисер ќе биде Алексеј Дудин. Тие ќе се подготват заедно во Ѕвездениот град и потребни се резервни копии доколку некој случајно се разболи. Подготовките ќе започнат во јуни, а двете актерки ќе вежбаат бестежинска состојба, потоа на центрифуга и ќе имаат скокови со падобран…

Првата актерка и режисерка ќе лета во вселената со „Сојуз МС-19“ од космодромот Бајконур во Казахстан. Тие ќе поминат 12 дена во вселената, а потоа ќе се вратат на Земјата. Директорот на „Роскосмос“, Дмитриј Рогозин, вели дека медицинската комисија ги избрала кандидатите што е можно построго затоа што престојот во вселената е многу тежок и затоа космонаутите мора да бидат целосно здрави.

Првиот канал на руската ТВ и „Роскосмос“ решија заедно да го снимат првиот игран филм во вселената. Филмот ќе биде финансиран од државниот телевизиски канал. Интересно е што космонаутот Михаил Корниенко изјави дека не е добро што аматерските космонаути доаѓаат на меѓународната вселенска станица. Корниенко верува дека вистинските космонаути би го направиле подобар филмот „Предизвик“ отколку што би направила популарна актерка и режисер. Токму космонаутот Корниенко го сними филмот на меѓународната вселенска станица, која милиони луѓе ја гледаа на Интернет.

– Девојката Ана Кикина е исто така во одредот на руските космонаути, и сигурно би играла голема улога во филмот. Кој гарантира дека актерката Јулија Пересиjд ќе се чувствува добро во вселената? – јавно праша Корниенко.

Тој исто така предупреди дека поради сите овие околности, на крајот може да се испостави дека залудно ќе се потрошат две милијарди рублји. Ана Кикина е единствената девојка во составот на космонаутите, а долго време се подготвуваше за лет во вселената, кој ќе се реализира во 2022 година.

Професионалните космонаути се прашуваат дали телевизијата ќе може да најде спонзори или ќе бидат издвоени две милијарди руби од државниот буџет.

Режисерот на „Роскосмос“, Рогозин, смета дека првиот филм снимен во вселената ќе помогне да се врати интересот за истражување на вселената во Русија, како што беше порано во Советскиот Сојуз.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi