Се зборуваше дека од најдобри другарки станале РИВАЛИ: Сара Фергусон после 24 години ја откри ВИСТИНАТА за Дајана!

17 јули, 2021
324948_profimedia0614948177_ff

Поранешната членка на британското кралско семејство Сара Фергусон даде интервју во кое отворено зборуваше за принцезата Дијана. Таа тврди дека принцезата би била многу горда на своите синови, но и на нивните жени Кејт и Меган.

„Дајана би била горда на своите синови и нивните жени. Кога би можела да седне до мене денес, ќе ми кажеше дека е горда на своите синови и нивните прекрасни жени што ги избраа, бидејќи секој има свој глас во семејството“ – рече таа за списанието „People“.

Како што продолжи да зборува, таа смета дека Дајана ќе ги обожава нејзините ќерки, принцезите Јуџин и Беатрис.

Таа се сети и на нивното заедничко растење и истакна дека станале најдобри пријатели на 14-годишна возраст. Меѓутоа, кога Дајана почина, медиумите објавија дека британската принцеза и војвотката имале ладна врска.

<p>Bivša članica britanske kraljevske porodice progovorila je o uspomenama na princezu Dajanu</p>

Ферги тврди дека ова не е точно:

„Си ветивме едни на други дека ќе се држиме заедно засекогаш. Никогаш немало никакви борби меѓу нас, иако сите посакувале да се случи такво нешто“ – тврди таа.

„Таа ме научи толку многу за јавниот живот. Беше толку храбра и многу добро се забавувавме“ – рече Сара Фергусон, а нејзиниот прв роман Her Heart for a Compass ќе ја види светлината на денот на 3 август.

<p>Bivša članica britanske kraljevske porodice progovorila je o uspomenama na princezu Dajanu</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi