СЕГА НАВИСТИНА Е КРАЈ: По шест години, Игор Којиќ се исели од станот на Северина и еве како тој го напушти нејзиниот дом во Загреб!

9 април, 2021
навистина крај

Сега навистина е готово. Хрватската пејачка Северина Вучковиќ донесе одлука нејзиниот сè уште легален сопруг Игор Којиќ да го напушти својот дом во Загреб.

Според информациите на „Блиц“, на почетокот на април Игор ги спакувал куферите и го напуштил станот во загребската населба Козјак, во кој пејачот живее подолго време. Според соседите, Игор влечел куфери и одела на закачалки.

Северина и Игор не се видени заедно неколку месеци, а пред тоа тој живееше со неа во стан за време на неговиот престој во Загреб. Во зградата доаѓа само нејзиниот менаџер Томица, со кого се смирила, а тој само ја посетува.

Пред неколку дена се појави Игор, кој дојде со комбе со белградска регистрација, тој не остана долго, но беше присутен онолку колку што му требаше за да ги вчита работите во комбето. За само еден час, тој успеа да стави неколку куфери и голем број закачалки со машки костуми, кошули, јакни и други работи.

Северина никогаш не го напуштила станот и никој не му помогнал ба Игор да се исели. Очигледно е дека односите меѓу нив двајца се заладиле и дека тие не комуницирале последната година – изјави еден од соседите.

Северина не сакаше да ги потврди или негира нашите тврдења за нашиот труд кога вчера ја повикавме на телефон и не одговараше на нашите повици се до заклучокот на овој проблем.

За потсетување, пред една година имаше сериозни проблеми во бракот на Северина и Игор. Во средината на март 2020 година, Северина остана во Белград, во куќата на Којиќ, првиот месец за време на пандемијата на коронарниот вирус.
Потоа, во средината на април, таа беше приведена затоа што возеше БМВ, регистрирано во Загреб, за време на полицискиот час, кога на сите им беше строго забрането да се движат. Откако беше испрашувана во полициската станица во Нов Белград, Северина беше ослободена.


Набргу потоа, Севе отиде во Загреб и повеќе не се врати во семејната куќа на Игор на Бежанијска коса. По споменатиот инцидент се огласи Драган Којиќ Кеба, кој за белградските медиуми изјави:,,Не знам каде се, ниту знам каква е нивната врска. Тие се возрасни луѓе и претпоставувам дека знаат и секогаш знаеја што да прават. Од друга страна, сè што прават, тие си прават сами на себе” – рече Кеба на крајот на минатата година. Она што е интересно, Севе и Игор сè уште се следат на социјалните мрежи, но не ги сакаат објавите едни на други. Добар дел од споделените фотографии беа избришани.

Севе се скарала и со пријателите

Како што веќе беше напишано, Северина се скара со човек кој бил алфа и омега во нејзината кариера, најблискиот соработник и пријател – менаџер Томиќ Петровиќ, со кого успеала да се смири по неколку години лоши односи.

Таа го заврши пријателството со стилистот Петар Трбојевиќ, кој беше еден од нејзините најблиски соработници, но и со фотографката Јелена Балиќ, која ја придружуваше речиси на сите патувања и беше нејзин личен фотограф и близок пријател.

Неодамна беа објавени неофицијални информации дека таа ставила крај на пријателството со Андреа Чермак, нејзината кума, која пак не присуствувала на прославата на нејзиниот 45-ти роденден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi