Секс сцените не ѝ претставуваат проблем, но она што требаше да го направи целосно гола не беше баш лесно

24 август, 2021
Screenshot_7

Заедно со Адам Драјвер, Марион Котијар е главната sвезда на филмот „ Anette “, а освен што глуми, во филмот и пее.

Марион Котијар и Адам Драјвер се главните sвезди на новиот мјузикл на Леос Каракс, „ Anette “, а првите детали од очекуваниот филм ги откри и главната актерка. Котијар се појавува во една сцена како од мајка родена, и таа раскажа сѐ за предизвиците со кои се соочила.

Имено, Котијар успеа да пее додека плива, пуши цигара, се тушира, но и за време на сексот. Сите сцени за пеење ги снимила во живо, а сексуалната сцена веројатно била прва од ваков вид снимена без матрица. „Мислам дека би била многу фрустрирана ако ги снимив сите песни во студиото порано и потоа само да ја отворав устата додека снимав. Беше возбудливо да се пее во живо, но и многу стресно. За време на пеењето целото тело е во движење, и ретко дали пејачите прават нешто друго, освен самото пеење, што не беше случај за време на снимањето “, рече Марион.

Таа додаде дека токму тоа го сака режисерот – да создаде рамнотежа помеѓу емоциите и звукот и физичкото дејствување. Вообичаено, Котијар игра оперска пејачка во филмот, додека нејзиниот колега Адам Драјвер игра социопатски комичар.

Гласот на актерката во постпродукцијата беше засилен со гласот на оперската дива Кетрин Тротман, но таа не се побуни.

„За мене беше посебно што само ѝ дадов подлога за пеење. Се зближивме за време на снимањето и јас сум многу горда на сѐ што направив”, изјави Котијар.

Филмот „ Anette “ излезе во кината пред неколку дена, а достапен е и преку стриминг платформа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi