„СЕКСОТ И ГРАДОТ“ НЕКОГАШ И ДЕНЕС: Кери дизајнира чевли, Шарлот се бореше со алкохолизам, Миранда влезе во политиката!

19 јануари, 2021
2213281_profimedia0022619438_ls

Серијата „Сексот и градот“ беше премиерно прикажана во 1998 година, а постигна успех во Светот веќе со својата прва епизода. Популарноста на приказната за животот на четирите њујорчанки продолжува и денес, па фановите беа воодушевени од веста дека ќе бидат снимени 10 нови епизоди. Но, без Саманта, затоа што Ким Катрал одби да се појави.

Светските медиуми истражуваа каде се наоѓаат хероите на оваа хит серија и што прават од кога таа престана да се емитува.

Кери Бредшо (Сара Џесика Паркер)

Глуми и дизајнира чевли

Сара Џесика Паркер (56) се здоби со огромна популарност како Кери Бредшо. Успешно ја продолжи кариерата во филмот. Со нејзиниот сопруг Метју Бродерик, таа го има синот Џејмс (18) и единаесетгодишните близнаци, Марион Лорет и Табита Хоџ, родени од сурогат мајка. Таа е вршител на должноста претставник на УНИЦЕФ. Беше номинирана за Златен глобус за филмот „Добредојде во семејството“. Романтичната комедија „Местенка“, во која глумеше со Метју Меконахи од 2006 година, заработи 24 милиони долари за време на првиот викенд на прикажување. Во текот на 2012 и 2013 година, таа ја играше уредничката на Vogue, Изабел Рајт во планетарно популарната серија „Гли“. Таа ја продуцираше серијата „Развод“. Покрај актерството, дизајнира и чевли и има свој бренд.

Миранда (Синтија Никсон)

Ужива во врска со жена

Синтија Никсон (54), која ја игра адвокатката Миранда во серијата, се обиде во политиката. Таа се кандидираше за гувернер на државата Њу Јорк, но изгуби. Ужива во љубовта со својата девојка Кристин Мариони, со која го има синот Макс. Нејзиниот потег еднаш предизвика скандал затоа што го остави сопругот, со кого има две деца, поради неа. Пред извесно време се бореше и со рак на дојка.

Шарлот (Кристин Дејвис)

Го победи алкохолизмот

Кристин Дејвис (55) или Шарлот е најконзервативниот лик во серијата, а воедно и најоптимистичката. Таа се појави во неколку филмови по „Сексот и градот“, вклучувајќи ја хит комедијата „И кога бракот не е лесен“ во 2009 година. Се бореше со алкохолизам. Таа е самохрана мајка, посвои момче пред три години, седум години по посвојувањето на девојчето, Џема Роуз, двете со афро-американско потекло.

Саманта (Ким Катрал)

Ја погоди смртта на нејзиниот брат

Ким Катрал (64) ја играше незадржливата „голтачка“ на мажи, Саманта Џонс, опседната со убавината и желбата да го задржи својот младешки изглед што е можно подолго. Таа е единствената од првичните четири што не се појави во продолжението поради конфликт со Сара Џесика Паркер.

– Не знам кој е нејзиниот проблем и никогаш нема да ми биде јасно. Значи, „Сексот и градот“ е мртов и тоа е веројатно најдобро за сите – изјави за американските медиуми актерката, чиј помлад брат беше пронајден мртов во 2018 година.

Ѕверот (Крис Нот)

Снимаше серија во Белград

Се шпекулира дека тој нема да се појави во продолжението на серијата, бидејќи според сценариото неговиот лик е мртов. Во својата кариера сними уште неколку филмови, но тие останаа незабележани. Интересно е што Крис го посети Белград во 2011 година заради снимањето на серијата „Титаник: Крв и челик“. По тој повод, тој прошета по улицата Кнез Михаилова, но тој одби да се фотографира со обожавателите кои го препознаа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris