Селена Гомез има нова тетоважа, а нејзината симболика е исклучително значајна: Еве заради што!

17 април, 2021
120064418_919955128491411_5217735799715794485_n-660x450

Селена Гомез има нова тетоважа па сега гордо носи крст на клучната коска. Тетоважата ја направи познатиот уметник за тетоважи Keith Scott “Bang Bang” McCurdy, кој објави видео со свежото мастило на Селена на Инстаграм во четвртокот, пишувајќи: „Јја сакаме @selenagomez“.

Ова не е прва тетоважа што Кит ја направи на 28-годишната пејачка. Таа веќе има неколку, вклучувајќи го и зборот „Ретка“, кој неодамна го направи, што оддава почит кон нејзиниот последен албум, за кој тврди дека можеби е најдобар во целата нејзина кариера.

Во 2014 година, Бенг Бенг и напиша арапски зборови на грбот под десното рамо, што значи „сакај се прво себе“. Тој исто така ги запечатил римските броеви „LXXVI“ на задниот дел од нејзиниот врат.

Според „Пејџ Сикс“, Гомез има вкупно 15 тетоважи, вклучувајќи го и новиот крст. Многу од нив претставуваат важни моменти во нејзиниот живот, вклучувајќи го и датумот на трансплантација на бубрег.

Нејзината прва тетоважа беше мала нота на нејзиниот зглоб. Во интервју за „Access Hollywood“ во 2012 година, Гомез рече дека го истетовирала овој симбол затоа што „музиката има големо влијание врз нејзиниот живот“. „Јас бев именувана по пејачка, јас сум пејачка и има многу други лични причини. Затоа се одлучив за таа тетоважа “, објасни тогаш.

Во март, Гомез се отвори за априлското издание на Вог за нејзината долга кариера во телевизијата и музиката и откри дека во иднина сака повеќе да се сврти кон актерството, а помалку кон музиката. „Тешко е да продолжите да правите музика кога луѓето не можат да ве сфаќаат сериозно“, рече таа за списанието. „Имав моменти каде што си мислев, која е поентата? Зошто сè уште го правам ова?” Lose You to Love Me беше најдобрата песна што некогаш сум ја издала, а за некои луѓе сè уште не беше доволно. Мислам дека има многу луѓе кои уживаат во мојата музика и јас сум им многу благодарна за тоа, но мислам дека следниот пат кога ќе направам албум ќе биде поинаку. Сакам да пробам уште еднаш пред целосно да се повлечам од музиката “, објасни таа, додавајќи:„ Јас дури и не сум ја допрела површината на она што сакам да го работам. Деловите што ги сакам се оние за кои ми треба помош. Едвај чекам момент кога режисерот ќе може да види дека сум способна да направам нешто што никој досега не го сторил “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi