Селена Гомез проговори за поранешните врски и сите ги прогласи за „проклети“

23 јуни, 2021
1486829

Покрај пеењето, актерските успеси, но и здравствените проблеми, поп-sвездата Селена Гомез во последните години ги исполнуваше колумните во медиумите со нејзините љубовни врски, од кои најголем ек имаа оние со канадска поп-сензација Justастин Бибер и rnb ѕвездата Д Викенд.

23-годишната sвезда решила искрено да зборува за нив за австралиското издание на модната библија Vogue, изјавувајќи дека верува дека сите нејзини врски биле „проколнати“ и дека никогаш не се чувствувала „еднаква“ со поранешните партнери.

Во текот на изминатата деценија, Гомез ги наполни колумните во медиумите со врските со 27-годишниот колега Џастин Бибер и 31-годишниот Д Викенд, и иако не именуваше никого во интервјуто, призна дека не се чувствувала рамноправно ниту со еден партнер.

„Бев премногу млада за да бидам изложена на одредени работи додека бев во врските и мислам дека повеќето од моите љубовни искуства се проклети“, искрено рече Гомез, осврнувајќи се на нејзиниот минатогодишен албум, кој, како и сопствената линија на производи за убавина, таа го нарече „Rare“.

Токму овој збор, што во превод значи „редок“, има сентиментално значење за Селена.

„Претпоставувам дека требаше да го пронајдам значењето на тој збор за себе. Во врските, се чувствував толку „мало“ и никогаш немав еднакви односи со мојот партнер и само си реков тоа е она што сакав да го чувствувам кон себе “, додаде таа, признавајќи дека откако стана позната како sвезда на Дизни, таа заврши во центар за третман на нарушено ментално здравје.

Во врска со канадската поп-сензација Џастин Бибер, Селена постои уште од 2011 година, а со текот на годините тие често раскинуваа и се помируваа, а го кажаа последното збогум на својата љубов во 2018 година. Неколку месеци по нивното раскинување, Бибер ја пронајде среќата во прегратките на Хајли Болдвин со која наскоро се ожени.

После врската со Џастин Бибер, Селена Гомез започна 10-месечна врска со пејачот Д Викенд, а по нивното раскинување, тој се врати кај својата поранешна девојка, американскиот модел Бела Хадид.

Селена моментално е сингл и одлучи целосно да и се посвети на кариерата и на брендот за убавина „Rare“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi