Шакира завршува ВО ЗАТВОР? Прекрасната Колумбијка е на мета на обвинувања кои можат засекогаш да ѝ го променат животот

30 јули, 2021
shakira-78

Познатата колумбиска пејачка Шакира наскоро може да заврши во затвор за затајување данок! Според шпанската La Vanguardia, истрагата против пејачката е во тек три години, а се наведува дека сега има докази дека ѝ се суди.

Шакира остана должна за околу 14 и пол милиони евра данок кон државата во периодот помеѓу 2012 и 2014 година, а истрагата трае со години.

<p>Kako prenose španski mediji, protiv Šakire se poslednje tri godine vodi istraga</p>

Постои можност Шакира да постигне спогодба со обвинителството во Барселона, но ако има судење, таа ќе мора да одговара за 5 точки за затајување данок, па дури и да заврши во затвор!

<p>Kako prenose španski mediji, protiv Šakire se poslednje tri godine vodi istraga</p>

Одбраната на Шакира посочува дека поминала помалку од 184 дена во Шпанија и затоа не е должна да плаќа данок. Исто така, се наведува дека Шакира и Пике, нејзиниот партнер, создале заеднички дом само во 2015 година.

<p>Kako prenose španski mediji, protiv Šakire se poslednje tri godine vodi istraga</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi