ШОК! Еве кој го наследи тронот на местото на принцот Филип!

12 април, 2021
shutterstock_98804681_1000x0

Оваа одлука беше донесена во 1999 година од кралицата, Филип и Чарлс, кога грофот од Весекс се ожени со Софи Рајс-Џонс

Цела Велика Британија беше завиена во црно, по смртта на принцот Филип. На Кралицата Елизабета, тешко ѝ падна смртта на нејзиниот сопруг, со кого помина 73 години во брак.

По смртта на Филип, престолот го презеде неговиот син принцот Чарлс, кој стана новиот војвода од Единбург. Меѓутоа, кога и ако Чарлс стане крал, односно кога кралицата Елизабета ќе умре, титулата ќе ја наследи принцот Едвард, најмладиот син на Елизабета и принцот Филип. Принцот Едвард моментално ја носи титулата Ерл од Весекс, која ја доби на денот на неговата венчавка.

Оваа одлука беше донесена во 1999 година од кралицата, Филип и Чарлс, кога грофот од Весекс се ожени со Софи Рајс-Џонс и ќе ја добие како признание за неговата работа со програмата за награда на војводата од Единбург, чиј е повереник.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi