Шокантно: Хари и Меган се братучеди?!

25 март, 2021
меме

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, наводно, се поврзани со заеднички предок од 15 век, па барем вели семејно стебло составено од британски новинари.

Меган и нејзиниот сопруг принцот Хари се далечни роднини. Еден истражувач од Историското генеалошко друштво на Нова Англија открил дека Меган е директен потомок на англискиот крал Едвард Трети и дека таа и Хари се братучеди во 17-та генерација.

Таа е родена на повеќе од 8.000 милји далеку во Калифорнија и е ќерка на родители кои работеле во филмската индустрија.

Сепак, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл имаат повеќе можеби повеќе заедничко отколку што изгледаат.

Гледајќи низ семејното стебло на Хари и Меган, новинарите на „Дејли меил“ открија дека тие двајца биле далечни роднини – поврзани преку предок на мајката кралица од крајот на 15 век.

Врската на Меган со кралското семејство потекнува од предок на нејзиниот татко Томас Маркл, снимател добитник на Еми, од страната на нејзината мајка.

И навистина, нивното геолошко потекло може да се пронајде сè до Англичанецот РалфБоуз, кој е предок на Меган од пред 15 генерации.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris