„ШТО Е СО НОСОТ И УСНИТЕ?“ Ја нарекуваа црна овца на семејството, а потоа, поради несигурност, претера со операциите

4 октомври, 2021
Khloe-Kardashian

Клои Кардашијан со текот на годините целосно го трансформираше својот изглед, но сега сето тоа стана чудно и претерано.

Клои Кардашијан никогаш не се двоумела да сподели колку напорно вежба во теретана за да го одржува своето тело во топ форма.

Таа разви љубов кон фитнесот во последните неколку години, откако претходно водеше голема борба со килограмите. Честопати добивала негативни коментари дека е единствената што се издвојува од целото семејство и дека изгледа поинаку, со што се борела со години. „Прво, лошите коментари навистина би ме допреле. Јас би помислила: Па зошто? Никогаш не би го трошела времето обвинувајќи некого или за негативности. Коментирам само убави и позитивни работи. Порано дозволував такви работи да ме допрат. Навистина не ми е грижа сега. Можеби ако е лош ден, но 90% од времето, не ме допира “, рече Клои во едно интервју.

Иако со години ја нарекуваат црна овца на семејството, таа почна да го изваја своето тело по разводот со кошаркарот Ламар Одом. Таа го донесе своето тело во форма на живот, и многумина почнаа да ја сметаат за фитнес експерт. Како и да е, Клои еднаш им посочи на луѓето дека се уште се чувствува како „дебела сестра“ од време на време, бидејќи тоа се трауми од кои не е лесно да се ослободите.

Сепак, сите се сеќаваме кога пред неколку месеци упорно сакаше да отстрани нефотошопирана фотографија на која е во бикини од социјалните мрежи. Потоа повторно повлече негативни коментари за себе за да промовира здраво губење на тежината, фитнес и исхрана, а потоа го скри своето реално издание.

Но, она со што дефинитивно претерала се корекциите на лицето …

Освен што е склона кон екстремно фотошопирање до непрепознатливост, нејзиното лице е тотално спротивно од она што беше пред неколку години. Таа го преработи секој дел од лицето, особено носот, што многумина го коментираат. Сега папараците ја фотографираа со нејзината мајка Крис на снимањето на нивното ново реално шоу „Хулу“, а коментарите за изгледот на Клои повторно кружат на социјалните мрежи.

Погледнете ги нејзините најнови фотографии во шарени комбинезони во нашата галерија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris