Што се случува со Меган? Се појави уште една лага! Ве уверувам, НЕМАЛЕ СВАДБА три дена пред церемонијата!

19 март, 2021
меган

Војвотката и војводата од Сасекс, 39-годишната Меган Маркл во своето интервју со Опра Винфри изјави дека таа и принцот Хари тајно се венчале три дена пред нивната телевизиска венчавка на 19 март 2018 година.

„Се венчавме три дена пред церемонијата. Никој не го знае тоа.

Го повикавме архиепископот и му рековме: „Слушајте, тоа е спектакл за светот, но ние сакаме да се земеме приватно“, рече Меган, повикувајќи се на архиепископот од Кантербери Џастин Велби.

Меган излажа – немаше свадба
Имено, ова тврдење беше многу сомнително за многумина, а заменикот на епископот Марк Едвардс стапи во контакт со канцеларијата на архиепископот и побара објаснување. За време на заклучувањето, Едвардс имаше илјадници барања за приватни церемонии, но мораше да ги одбие бидејќи црквата не дозволува такви свадби.

„Џастин разговараше со двојката во градината приватно за венчавката, но ве уверувам дека немаше церемонија до настанот на националната телевизија. Меган е Американка, го разбирате тоа “, му рече лице од канцеларијата на архиепископот. По интервјуто, викарите ги доведоа во прашање тврдењата на Меган, бидејќи правилата за венчавки на Англиската црква бараат најмалку двајца сведоци, а јавноста мора да има „неограничен пристап“ до церемонијата за да се спротивстави. Исто така, двојка која веќе била во брак не може да го стори тоа повторно, а експертите велат дека секој ритуал што се случил веројатно не бил законски обврзувачки.

Архиепископот од Кантербери само кратко рече дека нема да ги коментира тврдењата на Меган, бидејќи тоа е приватна работа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris