„ШТО СЕ ЗАМИСЛУВААТ МЕГАН И ХАРИ?“ Познати детали за крштевањето на Лилибет

19 јули, 2021
2600101_dorijamegan-2_ff

Датумот, сепак, не е познат

Хари и Меган планираат Лилибет да се крсти во Виндзор пред кралицата, откриваат извори на кралското семејство. Иако некои членови на кралското семејство се обвинети за расизам, војводите од Сасекс сепак сакаат церемонијата да се одржи во присуство на семејството на Хари.

Кралски извор изјави дека принцот Хари и Меган сакаат кралско крштевање за нивното бебе Лилибет, одржано во присуство на кралицата. „Кога Хари дојде во Велика Британија да ја открие статуата на неговата покојна мајка, принцезата Дијана, кралицата и братот Вилијам рекоа дека сака нивната Лили да се крсти во Виндзор, исто како и нејзиниот брат.“

Ако тоа се случи, тоа ќе биде прва посета на Меган во Велика Британија откако двојката ја напушти кралската функција минатата година. Интересно, шест недели по нејзиното раѓање, Лилибет сè уште не го доби осмото место во низата наследства што ѝ се потребни, според официјалната кралска веб-страница. Разбирливо е дека списокот ќе се ажурира веднаш по крштевањето. Лили би го „бутнала“ вториот син на кралицата, принцот Ендру, на деветтото место.