„Си се УНАКАЗИЛА со операции“ Брена изгледа како плашило

9 април, 2021
лепа брена уаказена

Најновите фотографии на пејачката предизвикаа лавина коментари на социјалните мрежи

Иако е позната како една од најпопуларните музичари на Балканот, 60-годишната Лепа Брена е на мета на критичари. Досега беше критикувана за луксузните патувања и скапите недвижнини што ги поседува,а последната критика е насочена кон нејзиниот изглед. Имено, секогаш уредната Брена се појави пред два дена на снимањето на музичко шоу на српски РТС, а неуредените папарацо-фотографии на пејачката наскоро привлекоа големо внимание во јавноста, која не бираше зборови за нејзиниот изглед.

„За мене, Лепа Брена изгледаше како страшило во емисија на РТС. Шминката е ужасна, шминкерката не ја погодила пудрата за типот на кожата, изгледа суво, секоја пора е видлива … тенот воопшто не е уреден. Жено, инвестирај во добар козметичар и третмани за нега, не само во ботокс ‘, коментира корисникот на Твитер за изгледот на 60-годишната Брена.

„Си се УНАКАЗИЛА од операции“ , рече друг корисник на социјалните мрежи, алудирајќи на тоа дека лошиот избор на шминка дополнително ги потенцираше сите корекции што пејачката ги направила врз себе со текот на годините.

Иако за својот изглед одбра црн елегантен фустан, стајлингот целосно ја засени нејзината шминка, која судејќи според реакциите на социјалните мрежи, воопшто не ѝ одеше во прилог.

Инаку, Брена отсекогаш добивала комплименти за нејзиниот изглед, но дека изгледот не дошол преку ноќ, откри самата таа во неодамнешното интервју за медиумите.

Лепа Брена порано тежела 30 килограми повеќе: „Ме викаа трафостаница“


„Требаше да пеам во хотел и момците од „ Слаткиот грев “ му рекоа на келнерот дека Брена е дојдена. Тој рече: ‘Очекував пејачка, а дојде трафостаницата’. Ме „изгоре“ и ме повреди. Келнерот ми посака добра вечер, а јас мрачно го погледнав и го прашав: ‘Од кога ги поздравуваш трафостаниците?’.

Сепак, тоа ме поттикна да направам нешто, ослабев за шест месеци, од 89 достигнав 67 килограми. Бев воодушевена од себе, добив нова енергија. Тогаш реков дека никогаш повеќе нема да си дозволам тоа и дека можам да качам само два килограми “, откри неодамна пејачката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris