Синот на Анџелина Џоли можно е да бил украден од рацете на своето родено семејство?

18 јули, 2021
profimedia-0408906651

Дали е време за вистината? Документарец што укажува на потенцијално неетички практики што се користат во системот на посвојување деца во Камбоџа, треба да го види светлото на денот наскоро. Меѓу децата кои се најдоа во наводниот проблем е и 19-годишната Медокс Џоли, кој живее со мега популарната холивудска актерка Анџелина Џоли од 2002 година. Патем, актерката тогаш го посвои својот син со помош на агентот Лорин Галиндо, која заврши зад решетки во 2004 година за „фалсификување документи за добивање американски визи за сирачиња од Камбоџа“.

Режисерот на претстојниот документарен филм, 21-годишната Елизабет Џејкобс, чии родители исто така ги користеле услугите на Галиндо, ќе го повтори тврдењето дека сиромашните камбоџански семејства биле мета на разни агенции за посвојување со години. Како што е истакнато, во периодот од 1997 до 2001 година, најголемиот дел од процесот на посвојување деца од Камбоџа во американски семејства се одвивал преку Галиндо.

Кога скандалот беше откриен порано, американската влада и неколку други земји ја запреа можноста за натамошно посвојување деца од Камбоџа, а Анџелина тогаш рече дека не знае ништо за нелегалната трговија, во која беше вмешано името на нејзиниот син. Исто така, нема докази дека Медокс не бил сираче, а актерката претходно инсистирала на тоа дека никогаш нема да земе дете од мајка – насилно.

Патем, Медокс игра важна улога во животот на неговата мајка, покрај тоа што е нејзино прво дете. Имено, откако Анџелина започнала судски спор со нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит, таа отсекогаш ја имала поддршката од нејзиниот најстар син, поради што наводно и завршила нивната врска. По остра конфронтација со неговиот славен татко, а потоа сведочеше против него на суд во битката за старателство која Пит ја водеше (а подоцна го доби и посакуваното заедничко старателство) против неговата поранешна сопруга, се чини дека најстариот син на најстарата двојка реши да му зададе втор удар на неговиот татко. Имено, Медокс, според претходното пишување во „Entertain Times“, наводно планира да се приклучи на скиентологијата, што го прави Бред бесен. Во исто време, тој е лут на неговата поранешна сопруга затоа што го дозволила тоа на нејзиниот 19-годишен посвоен син, кој се чини дека решил да го отстрани „Пит“ од презимето и да го задржи само презимето на неговата мајка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi