Сите ја познаваат како убавата сопруга на Џон Леџенд, а порано злоупотребувала познати личности

25 јуни, 2021
11

Манекенката Криси Тајген (35) неодамна се врати на социјалните мрежи по паузата што ја направи кога се откри дека на ријалити sвездата Кортни Стоден (26) ѝ напишала низа подли твитови во 2011 година.

Имено, во спорните објави Тајген ѝ посакала смрт, а сега ѝ испрати долго извинување.

Криси е мажена за пејачот Џон Леџенд (42) и со него има две деца, Луна и Мајлс. На својот Инстаграм профил му посвети емотивна објава по повод Денот на таткото, а се осврна и на неодамнешниот скандал во кој нејзиниот сопруг дава поддршка.

,,Зборови не се потребни. Само солзи кои неодамна ми пресушија. Ти си наше сè, те сакаме засекогаш” – напиша Тајген под фотографијата на Џон Леџенд и нивните деца за Денот на татквците. Наскоро таа собра над 800.000 лајкови на објавата.

Да потсетиме, Криси неодамна се најде на мета на осуда откако беше откриено дека вербално нападнала бројни јавни личности.

Меѓу другото, таа ѝ рекла на својата колешка Кортни Стоден во 2011 година дека се надева дека „ ќе спие засекогаш “, таа јавно се пошегува на признанието на Линдзи Лохан за самоповредување, велејќи ѝ да додаде уште еден расек во раката затоа што Ема Стон изгледа подобро од неа “, а и Феру Абрахам го нарече со погрдно име.

Исто така, дизајнерот Мајкл Костело ја обвини Криси Тиген дека толку многу го малтретирала во 2014 година што го обземале црни мисли, па со години се борел со депресија. Во неколку наврати, тој исто така сакаше да си го одземе животот. Неговата страна од приказната ја виде светлината на денот на 14 јуни, кога убавицата во отворено писмо на нејзините платформи призна дека „стои зад“ некогашното многу лошо однесување кон другите.

-,, Последните седум години страдав од траума. Исто така, сакав да се самоубијам. Сè уште ме држи депресијата и црните мисли” – напиша тој, кого Криси го нападна во 2014 година поради одреден коментар што беше протолкуван како расистички.

Откако бројни брендови се откажаа од соработката со неа и ги раскинаа договорите што ги имаа дотогаш, Криси се повлече од јавноста, сѐ до неодамна кога преку социјалните мрежи се обрати со долго отворено писмо. ,,Знам дека малку луѓе воопшто не сакаат да слушнат за мене, но пред неколку недели многу размислував за сè што направив и длабоко жалам за тоа. Секој што ме осудува е апсолутно во право. Кога ќе ги видам сите мои поранешни твитови кои сега кружат на социјалните мрежи, сфаќам колку болка им нанесов на луѓето и се прашувам како можев да го сторам тоа. Во моментов се обидувам да стапам во контакт со сите луѓе кои ги навредив во мојата желба да им се извинам, но целосно ги разбирам сите оние кои не сакаат да го прифатат извинувањето. И јас веројатно, на нивно место би го сторила истото” – напиша Тајген, меѓу другото.

,,Се сеќавам кога првпат почнав да ги користам социјалните мрежи, беше забавно да се шегувам со познати личности и социјални појави. Мислам на сите оние луѓе кои ја развиле таа технологија во желба да служи за некои повисоки цели, а јас ја искористив за такво нешто. Во реалноста, јас всушност бев несигурна и сакав да ги импресионирам луѓето со чувството за хумор, не сфаќајќи колку зло правам. Навредував многу млади девојки и жени, мислејќи дека ако имаат повеќе следбеници, тоа не им штети. Луѓето во тоа време ми рекоа дека сум многу пољубезна и попријатна во живо отколку на социјалните мрежи. Не знам како тогаш не сфатив дека тие всушност ми кажуваа колку е погрешна мојата активност преку Интернет” – додаде Криси.

,,Не барам разбирање од никого или прошка. Јас едноставно не сум истата личност како што бев кога ги напишав сите овие работи. Јас пораснав и созреав. Станав сопруга и мајка. Сето тоа ме промени. Се обидувам да бидам добар пример за моите деца и да се развивам. Сите сме многу повеќе од нашите најлоши моменти. Единственото нешто што го барам, иако знам дека е многу, е трпеливост и толеранција, за да можеме сите да се развиваме и да станеме подобри луѓе” – заклучи Тајген.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi