СИТЕ МИСЛЕА ДЕКА Е СЛАВЕНИОТ АКТЕР: Се покажа дека зад лажното видео на Тикток, поради кое беше измамен целиот свет, стоеше тим од сериозни професионалци!

15 март, 2021
ТИМ

Видеото од Том Круз како прави магичен трик и игра голф се чини дека претставува вистинска закана за глобалната демократија. Или барем тоа е реакцијата на масите кои реагираа на овие лажни снимки од Том.

Овие интересни, но очигледно лажни видеа честопати се презентираат во јавноста како закана за општеството, бидејќи оваа технологија сега создава толку квалитетни снимки што просечен корисник не може да разбере дека станува збор за дезинформација, лажна снимка.

Овие видеа на Том Круз, објавени на сметка @deeptomcruise на мрежата Тик Ток, се прегледани повеќе од единаесет милиони пати на оваа апликација и многу повеќе на други платформи. Тие одеднаш беа избришани од ТикТок, кратко време откако VICE News ги контактираше луѓето што ги создадоа.

Откако овие видеа станаа познати, Том Круз отвори проверена сметка на „ТикТок“, досега нема објавено ништо и има само 17.700 следбеници – во споредба со 384.000 следбеници со профилот @deeptomcruise.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris