Сите партнери на Џеј Ло: Еден ја оставил 3 часа пред венчавката, а друг ја уценувал со приватни снимки!

14 март, 2021
dzenifer-lopez-aleks-rodrigez-830x0 (1)

Веста дека латино дивата Џенифер Лопез (51) и поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез (45) ја раскинале нивната двегодишна веридба, ги шокираше нивните бројни обожаватели. Причината за падот на љубовта е наводно неговата врска со ријалити sвездата Медисон Ле Крој (31).

Никој од нив сè уште не се огласил официјално, и ова не е единствената пауза што непријатно ги изненади обожавателите на успешната пејачка. Наредната листа е сите „важни мажи“ на Џеј Ло.

Дејвид Круз

Првата сериозна врска Џенифер ја имаше во раните 20-ти кога беше во врска со Дејвид Круз од средно училиште. Врската траеше десет години, а нивната младост и неискуство одлучија.

  • Тој ме познава подобро од кој било друг – го пофали, и за жал Дејвид почина минатата година на 51 година.

Ошани Ноа

Три години подоцна, пејачката пронајде утеха кај кубанскиот келнер Ошани Нои (46). Го запознала во еден ресторан во Мајами, а набргу се венчале во 1997 година. Брачната среќа траеше само десет месеци.

Неколку години подоцна, тој сакаше да ја открие нивната блискост во неговата книга, а подоцна се закани дека ќе објави експлицитно видео. Судот го спречи тоа, а Џенифер доби компензација.

Паф Деди

Џеј Ло тогаш се вуби во раперот Паф Дади (51). Тие беа во врска две години и раскинаа поради неговото неверство.

  • „Никогаш не го „фатив“ со жена, но едноставно знаев дека ме изневерува. Тој ќе ми речеше дека оди во клуб со пријателите, а потоа немаше да дојде дома цела таа ноќ, па дури и неколку дена“ – рече таа тогаш.

Крис Џад

Во септември 2001 година, таа се омажи по втор пат. Нејзин избран во тоа време беше танчерот Крис Џад (51). Тие се запознаа на снимањето на нејзиниот спот „Love Don’t Cost a Thing“. Таа и Крис издржаа осум месеци во брак.

Бен Афлек

Набргу после тоа, таа се вљуби во актерот Бен Афлек (48) додека ја снимаше комедијата „Gigli“.

Таа врска ја одбележа нејзината кариера. И двајцата беа под лупа на јавноста, што им го даде прекарот Бенифер. Тој се појави во нејзиното видео за „Jenny from the Block“ и тие беа омилена двојка. Афлек ја запроси во 2002 година со дијамантски прстен од 1,2 милиони долари.

  • Тој е тој, се надевам дека наскоро ќе основаме семејство – таа беше возбудена пред венчавката што беше најавена за 14 септември 2003 година во Санта Барбара. Три часа пред венчавката се случи шок. Бен ја откажа венчавката.
  • Мислев дека нашата врска е бајка. Фантазирав за деца, а тој ме понижи како никој друг во мојот живот – призна тогаш таа.

Ниту Бен не остана должен. Тој често зборуваше во интервјуа за тоа како се гуши во таа врска и дека медиумите се виновни за нивниот раскин бидејќи постојано ги следат. Тој отиде дотаму што ја обвини дека неговата кариера стагнирала поради таа врска.

  • Никој не ми го скрши срцето како што тој го стори тоа. Бен ми беше пријател, се познававме со години. Јас навистина го сакав – рече таа.

Марк Ентони

Само два месеци подоцна, папараците ја фотографираа во прегратките на еден пријател, пејачот Марк Ентони (52). Таа тврдеше дека ќе останат заедно засекогаш. Тие се венчаа тајно во јуни 2004 година и со него ги доби близнаците Ема и Макс (13). Тие се разведоа во 2011 година, наводно поради нејзиното неверство и афера со Вилијам Леви.

  • Разводот навистина ме скрши. Моето семејство е сè, но се распаѓаше. Лежев во кревет беспомошно, но кратко. Не ја изгубив вербата во љубовта – рече Лопез и додаде:
  • Сакам да бидам во брак и сакам повторно да застанам на луда карпа. Сè уште не знам кога, но важно е дека не сум ја изгубила вербата – рече тогаш таа.

Каспер Смарт

Неколку месеци подоцна, таа му го подари своето срце на 18-годишниот танчер и актер Каспер Смарт, а потоа беше сама една година пред да се сретне со „нејзината сродна душа“ Алекс Родригез, со кого изгледа дека неодамна раскина.

Алекс Родригез

Љубовната приказна започна во 2017 година, иако тие се познаваа порано, а Алекс изјави во раните 2000-ти дека „Џенифер Лопез е неговата жена од соништата“. Во 2019 година, Алекс ја запроси Џенифер на Бахамите, но венчавката беше одложена двапати поради пандемијата на коронавирус. Иако сè изгледаше како бајка, на љубовта наводно ѝ пресудило неговото неверство со Медисон Де Крој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris