Славениот актер полуде – започнува ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА!

15 март, 2021
мет

Холивудскиот актер Метју Меконахи сака да се кандидира за гувернер на Тексас, рече тој во гостувањето на американски подкаст.

Актерот добитник на Оскар призна дека постои можност за негова кандидатура, но дека одлуката нема да зависи од него, туку од луѓето.

Маконахи зборуваше и за неговата улога како татко и професор на Универзитетот во Тексас и за тоа како е наведена следната лидерска улога што ја разгледува.

„Има многу што сакам да научам и да споделам со други луѓе“, призна актерот.

Сепак, ова не е прв пат ѕвездата на филмот „Интерстелар“ да посака државна функција.

Дури и минатата година, тој изјави дека постои сериозно размислување да се кандидира за гувернер тој ноември.

“Но, политиката е скапана деловна активност. Кога политиката ја редефинира својата цел, ќе биде многу поинтересно”, призна тогаш Маконахи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris