Славниот глумец само ниже успеси: Даниел Крег ќе добие сопствена ѕвезда на Холивудската патека

3 октомври, 2021
236499_danijelkrejg_ff

Актерот Даниел Крег, ѕвездата на филмовите за Џејмс Бонд, ќе ја добие својата ѕвезда на Холивудската патека на славните, туристичка атракција во Лос Анџелес, беше објавено деновиве.

Sвездата на Крег, 2704 по ред, ќе биде посветена на актерот за време на церемонијата на 6 октомври.

Ѕвездата ќе биде поставена на булеварот Холивуд 7007, што е почит кон популарното кодно име на неговиот лик, и ќе се наоѓа веднаш до ѕвездата на еден од неговите претходници, Роџер Мур.

Крег моментално го промовира својот филм 007 „Нема време за смрт“, кој доби одлични критики и ја зајакна репутацијата на актерот како еден од најдобрите Бонд карактери.

Филмот веќе постигна голем успех во кината.

Тој оствари профит од 22 милиони долари во првите два дена по излегувањето на пазарите, вклучувајќи ги и британските, ирските, германските и данските, објавија продуцентите.

Филмот ќе излезе во САД и Канада на 8 октомври.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris