Ако случајно ја промашивте оваа убавица, ви привлекуваме внимание: Доли Партон им пее на луѓето да се вакцинираат!

4 март, 2021
screen-shot-2021-03-03-at-193541

Познатата пејачка ја прими вакцината и по тој повод ги смени зборовите на нејзината хит песна Jolene.

Најголемата жива легенда на country музиката, и воопшто американската музичка индустрија, Доли Партон ја доби својата прва доза на вакцина против корона вирус вчера.

Снимила сè и објавила на социјалните мрежи, а со цел целата да биде малку попосебна, малку запеа веселата Доли.

‘Јас сум доволно стара за да го добијам тоа. И јас сум доволно паметна’

Партон беше вакцинирана во Модерн во Нешвил, а во четириминутно видео ја гледаме како седи на стол и ја чека својата доза. Прво рече: „Конечно ќе ја направам вакцината! Јас сум доволно стара за да ја добијам. И јас сум доволно паметна да го добијам “.

Наскоро започна да ја пее нејзината хит-песна Jolene но зборот „Jolene“ го замени со зборот „vaccine“ (вакцина).

„Вакцина, вакцина, вакцина, вакцина… Ве молиме, не двоумете се… „ Вакцина, вакцина, вакцина, вакцина… Бидејќи штом еднаш умрете, малку е доцна… “, пее познатата пејачка чие видео во меѓувреме стана светски хит.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris