Британската полиција ја прекина истрагата за шокантното интервју со Лејди Ди во 1995 година, кое звучеше како бомба

5 март, 2021
1420305

Британската полиција во четвртокот објави дека нема да отвори истрага за шокантното интервју што принцезата Дајана му го даде на новинарот на Би-Би-Си во 1995 година, кој беше обвинет за добивање согласност за интервјуто со фалсификување документи.

„По темелна анализа и совети што ги добивме, решивме дека не е поволно да отвориме кривична истрага за овие наводи“, рече командантот на лондонската полиција Алекс Мареј. Интервјуто, кое го гледаа скоро 23 милиони Британци на Панорама, одекна како бомба затоа што принцезата Дајана, која почина во сообраќајна несреќа во Париз две години подоцна, тврди дека нејзиниот брак се состои од „три лица“.

Двојката започна да живее одделно во 1992 година и официјално се разведе во 1996 година. Принцот Чарлс, британскиот престолонаследник, дискретно се ожени со Паркер Боулс во 2005 година. Дваесет и пет години по тоа интервју, братот на Дијана, Чарлс Спенсер, го обвини новинарот Мартин Башир за фалсификување документи и на тој начин го добил интервјуто. Тој тврди дека Башир му покажал банкарски дознаки – што подоцна се покажало дека биле лажни – како доказ дека разузнавачките служби плаќале две лица од британскиот суд за да ја шпионираат неговата сестра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi