ДЕФИНИТИВНО, СОВРШЕНСТВО НЕ ПОСТОИ! Еве како изгледаат славните убавици без шминка!

12 мај, 2021
Screenshot 2021-05-12 140248

Иако ги нарекуваме најубави жени на светот, дури и тие без шминка изгледаат како обични жени

Работите не се секогаш како што изгледаат на прв поглед. Во случајот на познатите дами, најдобро е секогаш да погледнте два пати, или да гледате фотографии што ги нема на нивните официјални профили на Инстаграм или на насловните страници на списанијата, бидејќи тие не ја покажуваат реалната состојба. Совршенството едноставно не постои, иако ги нарекуваме најубави жени на светот, и тие без шминка изгледаат како обични жени.

На гламурозни настани тие се беспрекорно негувани, но сето тоа поради врвните шминкери и креации кои успеваат „обична“ жена да ја претворат во принцеза од бајките.

Меѓутоа, кога немаат шминка и гламурозен фустан, еве како навистина изгледаат славните дами:

Ема Ватсон

Кира Најтли

Кара Делавињ

Бела Хадид

Линдзи Лохан

Адријана Лима

Адел

Кендал Џенер

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi