Додека Џеј Ло го љуби Афлек, нејзиниот поранешен свршеник е фатен како излегува од зградата на преубавата актерка!

14 јуни, 2021
alex-rodriguez-jennifer-lopez-1-830x0

„Леле, леле, што прават луѓето?“, „Нова романса на повидок“, „Ха, ха, невозможно е и тие да се заедно“, беа коментарите на обожавателите.

Алекс Родригез беше фотографиран во Њујорк како излегува од станбена зграда на Менхетн каде што живее актерката Кејти Холмс, за време на смирувањето на неговата поранешна свршеница Џенифер Лопез со актерот Бен Афлек.

Имено, сите се прашуваат дали на повидок е нова романса откако поранешниот бејзбол играч ја напушти зградата на поранешната сопруга на Том Круз, а по тој повод изгледаше многу опуштено и не е познато дали актерката се наоѓала на таа адреса за време на неговата посета.

Алекс излезе од зградата во бела маица и беж панталони, носеше очила за сонце на главата и таблет во раката. Не беше потврдено зошто Алекс бил во таа станбена зграда, но тој брзо влезе во автомобилот и продолжи понатаму.

„Леле, леле, што прават луѓето?“, „Нова романса на повидок“, „Одмазда за Џеј Ло“, „Хаха, невозможно е и тие да се заедно“, беа коментарите на обожавателите.

Да се потсетиме, Џеј Ло многу брзо по раскинувањето на свршувачката со Алекс се смири со Бен Афлек, по 17 години, но некое време тие ја криеја романсата и покрај фотографиите на папараците кои јасно покажуваа дека престојуваат во иста куќа.

Откако Бен и Џенифер ја потврдија врската со заедничка прошетка и изливи на нежност во јавноста, се чини дека Алекс не бил задоволен со веста дека неговата поранешна, со која неколку пати ја одложуваше венчавката, а потоа се разведе, се смири покрај „проблематичниот“ актер.

Алекс беше фотографиран неколку пати во тажно издание, а сега, се чини, тој започнал нова врска со убавата актерка, но ниту еден од нив сè уште не ги потврдил ваквите приказни.