Џенифер Анистон денес го слави својот 52-ри роденден, а ние се потсетивме на нејзините почетоци!

11 февруари, 2021
Jennifer_Aniston.jpeg

Последните три децении таа самоуверено владееше со телевизиски и филмски проекти, зад себе има два неуспешни брака и орда обожаватели, а сите ги интересира само едно – нејзината тајна на младешкиот изглед!

Таа е позната како миленичка во Америка со години, со нејзината инкарнација на Рејчел Грин во серијата „Пријатели“ , а љубовниот живот и изборот на партнери беа неисцрпен извор на теми за медиумите и јавноста во последните две децении.

Американската актерка со грчко потекло, Џенифер Анистон, денес го слави својот 52-ри роденден и сите што ја следат нејзината работа, а датира од 80-тите години, едногласно ќе се согласите дека таа не старее.

Но, Џенифер е многу повеќе од убаво лице. Гласна активистка во борбата за еднаквост и правда, таа не се двоумеше низ годините јавно да ги искаже своите ставови за горливите прашања во општеството, а особено се најде во центарот на вниманието за време на последните претседателски избори во САД каде беше гостинка на разни медиуми, но и користење на сопствени профили на социјалните мрежи. Таа јасно изрази незадоволство од политиката и владата на тогашниот, сега веќе поранешен американски претседател Доналд Трамп.

Двапати изговори судбоносно „да“, но не најде крајна среќа во ниту една од нејзините жени. За време на бракот со еден од најпосакуваните мажи, 57-годишниот Бред Пит, и завидуваа жени ширум светот, а кога по пет години заедно, во 2005 година, истиот брак нагло беше прекинат поради Анџелина Џоли, па го добила незавидливиот прекар „сирота Џен“ која ја следела во следните години.

Вториот обид за брак не беше поуспешен. Од нејзиниот двегодишен помлад колега Џастин Теру, таа се разведе по цели две години брак, и покрај разводот што беше главна тема дека 2017 година, Џен и Џастин, како што рекоа, останале во добри односи. Исто како во случајот на Џастин, разводот со Бред не го наруши пријателството на овие двајца, така многумина се надеваа дека парот, по разводот на актерот со Анџелина, повторно ќе ја испроба сопствената љубовна среќа. Сепак, и покрај бројните шпекулации и желби на верни навивачи, кои беа особено воодушевени од емотивната средба на поранешните сопружници минатата година на доделувањето на наградите САГ, не дојде до помирување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi