Емилија Кларк и елитата чуваат тајна за ‘Масонскиот Тиндер’ за кој се чека ред -100.000 луѓе!

24 април, 2021
f_10843911_1024

Приватната социјална мрежа за избрани членови е создадена во 2015 година од Израелецот Даниел Генделман

Можете ли да замислите дека Емилија Кларк, мајката на змејовите, гледа во телефонот во пижами во потрага по љубовта на нејзиниот живот? Ако не можете – пробајте. Откриено е каде славните ги бараат своите партнери, а се чини дека романсите на кои им се восхитуваме со скролање низ Инстаграм, не кријат приказни од бајките.

Тие ја користат апликацијата Раја за да го бараат својот партнер под ѕвездите. Тоа е приватна социјална мрежа што е достапна само за избрани членови. Уште во 2015 година, беше создадена од Израелецот Даниел Генделман (37).

„Направена е за страсни луѓе од целиот свет кои имаат што да споделат и сакаат да го сторат тоа со почит“, изјави основачот за „Њујорк тајмс“.

image
Даниел Генделман, основач на апликацијата

Според „Дејли меил“, апликацијата е исклучително популарна во светот на славните. Меѓу другото, ја користи и манекенската Кара Делевињ (28), актерот Метју Пери (51) кој го отелотвори Чендлер Бинг во култната серија „Пријатели“, ирскиот актер Пол Мескал (25), холивудската дива Шерон Стоун (63), писателот Дејвид Валијамс (49), Емилија Кларк (34) кја се прославија со улогата во познатата „Игра на тронови“ и многу други спортисти и јавни личности.

Осаменоста и вишокот време, што несомнено можеме да ги карактеризираме како последица на заклучувањето и филозофијата „останете дома“, доведоа до зголемена употреба на апликациите за дружење. Тие го достигнаа врвот на својата популарност во последната година. Додека остатокот од светот го превртуваше прстот преку Тиндер, богатите и славните љубов наместо на црвениот тепих на бараа на елитната апликација Раја чија популарност расте во овие пандемиски услови.

image

Пристапот до Раја во никој случај не е лесен. За да се придружите, треба да исполните голем број услови и да поминете прилично строга проверка, што ја прави оваа луксузна верзија на Тиндер една од најексклузивните апликации досега.

На списокот на чекање има повеќе од сто илјади луѓе кои ја бараат својата позната сродна душа. Апликацијата за прием на апликацијата мора да биде потврдена од посебен комитет за членство, кој се чини многу ригорозен. Имено, само осум проценти од заинтересираните среќници добиваат дозвола за користење. За споредба, шансите да се успее да се запише на престижниот англиски универзитет во Оксфорд се 17 проценти, што е двојно повеќе.

Како што е наведено на официјалната веб-страница на оваа приватна платформа, за да добиете членство, треба да имате „нешто посебно“. Важен актерски ангажман, успешна спортска или пејачка кариера, забележано уметничко или научно дело.

Покрај тоа, неопходно е да се имаат препораки од влијателни луѓе од забавната индустрија или деловниот свет. Исто така, голем плус е мноштвото следбеници на Инстаграм, а пожелно е некои од нив да бидат sвезди кои веќе ја користат елитната платформа за средби. Значи, вратите на оваа мистериозна апликација ги отвораат славата, парите и познаниците, поради што го доби и своето име – масонски Тиндер.

image

Корисниците на Раја треба да плаќаат 7,99 долари месечно за членство.

Најважното правило што сите треба да го следат е да не зборуваат за апликацијата. Управата на оваа платформа периодично ги прегледува профилите на нејзините корисници на другите социјални мрежи. Секое споменување или откривање детали од богатата ризница на трагачи по љубов може да резултира со отстранување на профилите од мрежата популарна во круговите на славните. Снимките на екранот исто така се казнуваат, прв пат со предупредување, и ако се повтори, името на виновникот се брише од мрежата.

Ако ја игнорираме приказната за тешкиот и скоро невозможен пристап до апликацијата, можеме да кажеме дека Раја е сестра близначка на светски познатиот Тиндер. Двете платформи се сведуваат на барање на лицето со кое се совпаѓате, по што е можно да започнете разговор. Сепак, за разлика од Тиндер, Раја ви овозможува да ги прегледувате профилите на сите корисници. Ако ви се допаѓа профилот на личност со која – не се совпаѓате – ќе мора да платите за да испратите порака и да одвоите околу 10 долари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris