Хари и Меган ќе останат без преостанатите кралски должности поради интервју со Опра Винфри?

18 февруари, 2021
м,м,

Се шпекулира дека 90-минутното шоу е веќе снимено, и треба да се појави следниот месец на CBS. Војводите ќе разговараат со легендарниот домаќин за преселување во САД

Иако гулабите пред неколку дена открија дека очекуваат уште едно дете, наскоро треба да се збогуваат со сите преостанати кралски должности, пишува Дејли Меил.

Наводно, кралицата ќе ги замоли да се откажат од сите врски со организациите што работат преку Кралското семејство. Меган треба да се повлече од функцијата покровител на Националниот театар, освен ако не преговара за втора позиција со нив.

FILE PHOTO: Annual Commonwealth Service at Westminster Abbey in London

Кога ја доби таа улога во 2019 година, се чинеше како голем гест за поддршката и наклонетоста на кралицата бидејќи тоа беше Елизабета Втора пред Меган да ја заземе таа позиција, дури 45 години.

Ниту принцот Хари нема да успее. Тој, наводно, ќе остане без преостанатите три почесни воени титули и може да го загуби покровителството во врска со рагби фудбалската лига и лондонскиот маратон.

FILE PHOTO: Annual Commonwealth Service at Westminster Abbey in London

Со други зборови, кралицата нема милост кон војводите од Сасекс иако тој ќе и даде уште едно внуче. Дејли меил пишува дека кралицата се одлучила на овој потег веднаш штом деновиве се потврди дека парот се согласил на големо интервју со Опра Винфри (67).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi