„ИМАМ 2% ШАНСА ДА ПРЕЖИВЕАМ“ Оваа натпреварувачка страда од 3 типа на рак, а потегот на Сајмон предизвика воодушевување низ целиот свет

13 јуни, 2021
Dzejn-Ja-imam-talenat

Сите треба да научиме од неа што значи да се сака животот …

Кога Џејн од Охајо се појави на сцената на популарното американско шоу под уметничкото име „Nightbird“, многумина очекуваа само уште една девојка која пее добро.

Сепак, вистина е дека пред очите на светот стоеше девојче поради чии животни приказни ќе заплачат и оние најладните, и поради што сите можеме да научиме што навистина значи да се сака животот.

Натпреварувачката на американскиот „Талент“ крие тешка животна приказна зад насмевката – таа се бори против три вида рак – на ‘рбетниот мозок, белите дробови и црниот дроб. И покрај сите проблеми со кои се соочува, Џејн зрачеше со оптимизам.

dzejn u nastupu ja imam talenat

Колку е силна нејзината енергија сведочи и фактот што се пласираше во финалето на натпреварот, а пред нејзиниот мир, спокој и енергија, тешко е да се запрат чувствата.

– Ја пеам авторската песна „Добро е“. Таа зборува за последната година од мојот живот – рече Џејн, која има 30 години.

Како што изјави, на натпреварот дошла сама. На прашањето што прави во животот, таа го рече следново:

– Не работам неколку години, се борам против ракот. Последен пат кога проверив, имав рак на белите дробови, ‘рбетниот мозок и црниот дроб – рече таа, со мирна насмевка на лицето.

„Важно е за сите да знаат дека јас сум повеќе од лошите работи што ми се случуваат“, рече Џејн, а потоа го започна својот импресивен настап.

Кога заврши, целото студио беше на нозе и гласно и аплаудираше.

– Беше моќно – рече членката на жирито Софија Вергара, додека Хајди Клум ја истакна убавината на нејзиниот глас.

– Твојот глас е импресивен – рече најстрогиот член на жирито, Сајмон Ковел, кого исто така го трогна песната и приказната зад неа.

– Не можете да чекате животот да престане да биде тежок пред да одлучите да бидете среќни“, рече Џејн, а Сајмон остана без зборови и заплака по оваа реченица.

dzejn u sou programu ja imam talenat nakon sto je dobila golden buzzer

Сајмон не сакаше да и даде глас, но и даде нешто многу, многу подобро. А тоа е „златниот тастер“, што значи дека таа оди директно во финалето на натпреварот. Потоа ја прегрна пресреќната девојка.

– Имам два процента шанса да преживеам, но два проценти не е нула. Два проценти е нешто, и јас би сакала луѓето да знаат колку е тоа одлично – рече Џејн по поминувањето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi