ИНТИМНИ ФОТОГРАФИИ НА ПОБЕДНИКОТ НА ЕВРОВИЗИЈА Демијан се сликал пред огледало, ја покажа „гордоста“, а девојките едноставно беа воодушевени! (ФОТО)

23 мај, 2021
Screenshot 2021-05-23 163249

Фронтменот на италијанската група која победи на синоќешната Евровизија доби сериозни комплименти од женската публика

Претставниците на Италија на Евровизија, групата „Манескин“, победија на престижниот музички натпревар, а интимните слики на пејачот Демијан Дејви ги преплавија социјалните мрежи.

Имено, Дамијан маѓепса многу припаднички на понежниот пол на ова престижно музичко натпреварување, а српската претставничка, членка на групата „Ураган“, Сања Вучиќ, не можеше да одолее на неговиот шарм.

Италијанскиот пејач се појави на Твитер, а на фотографиите е само во долна облека. Сликите наскоро беа споделени на повеќе профили, а коментарите само доаѓаа.