Исповед на холивудска дива: Ме силуваа како девојче, цел живот се борев со ментално растројство! (ФОТО)

21 февруари, 2021
152239_profimedia0106170174_ls

Повеќето гледачи и се восхитуваат како „русокоса на Хичкок“ од култниот филм „Вртоглавица“, но каустикот знае дека животот на холивудска дива не бил воопшто лесен.

Родена во 1933 година во Чикаго како Мерилин Полина Новак, за време на нејзината кариера мораше да се соочи со неодобрувањето на нејзиниот татко, холивудските предатори и продуценти кои ја омаловажуваа, и како тоа да не е доволно, судбината и донесе пожар во кој беа скоро сите нејзини работи беа уништени и биполарното нарушување со кое се бори со години.

И низ темните облаци тој лебдеше над неа како дете. Растејќи како дете на чешки имигранти, таа не беше најсаканата девојка во областа, каде што децата злобно гледаа на имигрантите од источноевропската земја, па често ја задеваа.

Kim Novak

Вербалната злоупотреба наскоро стана многу поопасна.

  • Тоа беше во раните тинејџерски години. Неколку момчиња ме силуваа на задното седиште на нечиј автомобил – призна Ким Новак во интервју за британскиот дневен весник „Гардијан“. – Наследив ментална болест од татко ми, а силувањето само ги зголеми моите страдања.

Таа не им кажала на своите родители што се случило. Стравот од реакцијата на таткото и осудата на околината беше многу поголем од потребата да расплаче душа на нечие рамо. На крајот на краиштата, таа виде недостаток на поддршка кога ја започна својата актерска кариера.

Kim Novak
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi