Како Бритни е доведена до лудило: Шокантен документарец ги крена на нозе обожавателите на Бритни Спирс!

13 февруари, 2021
o_16010888_480

Како дете влезе во светот на шоубизисот, а во тинејџерските години стана една од најголемите ѕвезди и миленички во Америка.

Нејзините албуми соборија рекорди на публика во раните 2000-ти, сè додека не започна нешто многу чудно со нејзината омилена пејачка.

Бритни Спирс доживеа психички пад во 2008 година, а нејзиниот татко Џејми Спирс се погрижи за неа, нејзините финансии и нејзиниот живот.

Со оглед на тоа што пејачката веќе некое време се обидува да се ослободи од него легално, нејзините верни обожаватели создадоа движење ‘Слободна Бритни’, доведувајќи ги во прашање мотивите за нејзино наметнување и продолжување на законскиот притвор со години.

Документарецот од Њујорк Тајмс „Рамка на Бритни“ ја имаше својата премиера во САД во петокот, на 6 февруари, и зборува за тоа како ја полудеа медиумите, навивачите, па дури и најблиските пријатели и семејство, сите извлекувајќи некаква своја корист .

Може да се гледа на каналот Хулу, а веќе предизвикува многу полемики, па многумина вперуваат прсти едни кон други, бараат виновник за нејзината состојба.

Филмот не можеше да дојде во поактуелно време. Во последниве години, откако Спирс го користи Инстаграм и наводно е под надзор, но сепак самиот го контролира нејзиниот профил, обожавателите наоѓаат тајни пораки што им ги остава за да ги предупредат за невозможната ситуација во која се наоѓа поради нејзиниот татко.

Можно е, се разбира, обожавателите делумно да читаат нешто што не постои, само од грижа за нивната омилена starвезда, но таа секако е оправдана.

Бритни секогаш изгледа расеано, со размачкана шминка, но дури и без тие суптилни индикатори, се обиде повеќе од еднаш да се ослободи од наметнатиот старателство на нејзиниот татко.

И додека повеќето разочарувачки и загрижувачки коментари се упатени токму на нејзиниот татко Џејми Спирс, многумина се шокирани од непријатностите и ударите што пејачката некогаш ги доживеала од нејзиното поранешно момче, исто така поп-sвездата Џастин Тимберлејк.

„Јас сум само во 25-тата минута од филмот и веќе сум подготвен да ги извадам забите на Џастин во мачна болка со клуч“, коментира еден шокиран гледач. Што стори тој што успеа да ги налути обожавателите на Бритни толку многу?

Еден дел од документарецот се фокусира на последиците од лажните обвинувања дека Спирс го изневерувала Тимберлејк, со кого во тоа време била во врска.

Потоа се најде во центарот на кампањата за клевети и срам од светските медиуми, што беше поттикнато само од музичкото видео на Тимберлејк за песната ‘Cry Me a River’.

Во неа, авторот на песната фаќа жена – која изгледа како пејачка – во прељуба, а во текстот на песната се вели дека неговата девојка го изневерила и дека сега е ред да плаче река солзи за него.

„Џастин ја жртвуваше Бритни пред јавниот олтар за да се промовира, имплицирајќи дека таа го изневерила“, напиша еден гледач, додека други генерално се согласија дека тоа е бесмислен потег, намерно и наштетувајќи на неговата поранешна девојка за да добие поголема.

Од пејачката сега се бара да и се извини за нејзините постапки додавање на масло на огнот и зголемување на медиумското вознемирување што го доживуваше во секој случај знаејќи дека не е вистина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi