КАНЈЕ ВЕСТ ДОБИ 30 000 000 ДОЛАРИ ЗА ДОКУМЕНТАРЕЦ? Ќе има СОЧНИ детали, нема да премолчи, ќе зборува за ТРАМП и за покојната мајка?

10 април, 2021
2355567_profimedia0564330348_ls

Документарната серија, која опфаќа две децении снимки и домашни видеа за животот и делото на Канје Вест, дојде на познатиот американски стриминг сервис.

Американските медиуми повикувајќи се на неименуван извор кој е многу запознаен со целата приказна за Нетфликс, велат дека цифрата од 30.000.000 долари воопшто не е точна. Кажано е дека серијата ќе има никогаш порано видени снимки од Канје Вест и дека ќе ги опфати неговата музичка кариера и модата, неговата трка за претседателство во 2020 година, како и смртта на неговата мајка Донде Вест.

Kanje Vest

Документарецот ќе има неколку делови, а засега нема наслов, а ќе го прави познатото аудио-визуелно дуо Кларенс Куди Симонс и Чајк Оза, попознати како Куди и Чајк, кои го режираа и продуцираа музичкото видео на Вест од 2004 година . „Исус шета“ (верзија 3) “и„ Преку жицата “. Познатото дуо го продуцираше и режираше документарецот на ЕСПН„ 30 за 30 “за 2012 година„ Бенџи “за Бенџамин Вилсон, потоа музички спотови за Лупе Фијаско, Ерик Бад, а исто така направија документарен филм за поранешниот професионален кошаркар Стивен Марбери во 2019 година, „Детето од Кони Ајланд“.

Според американските медиуми, проектот се очекува да биде објавен оваа година. Портпаролот на Нетфликс одби да коментира.

Kanje Vest
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris