Кариерата ја започна со организирање плакари: Прогласена е за милијардерка, а приватниот живот и се распаѓа

11 април, 2021
Beautycon Festival LA 2018 - Arrivals

Се разбира, постои причина зошто оваа вест мораше официјално да се потврди. Имено, како и нејзината сестра Кајли, Форбс пред неколку месеци ги обвини дека фалсификувале документи и финансиски податоци и дека тие всушност не се милијардерки – туку „само“ мултимилионерки.

Во животот на реалити ѕвездата и претприемачка Ким Кардашијан многу работи се сменија во последната година. До неодамна, таа беше во брак кој се чинеше целосно стабилен, го снимаше исклучително популарното шоу „Keeping up with the Kardashians“, а полека започна и да студира право, но тогаш се откри дека омилената забава на многумина во форма на семејно реалити шоу нема повеќе да се снима. Потврдено е дека се разведува, откако веќе некое време се шпекулираше на страна. За да се опорави од сите удари, таа замина на одмор, а потоа излезе веста – списанието Форбс официјално ја прогласи за милијардерка.

Се разбира, постои причина зошто оваа вест мораше да биде официјално потврдена. Имено, како и нејзината сестра Кајли, Форбс пред неколку месеци ги обвини дека фалсификувале документи и финансиски податоци и дека тие навистина не биле милијардерки – туку „само“ мултимилионерки. Сепак, беше очигледно дека овој број во одреден момент ќе се зголеми, имајќи предвид дека Кардашијан има еден куп успешни претприемачки потфати, и покрај тоа, за разлика од многумина, тоа е најдобрата реклама сама по себе, што се потврдува со фактот дека на Инстаграм ја следат над 213 милиони луѓе, така заштедува многу на маркетингот, бидејќи дури и некои сериозни мултинационални компании кои инвестираат во својот бизнис со децении немаат таква бројка.

Пред да стане позната, Кардашијан изгради кариера како „организатор на плакари“, почнувајќи од нејзината пријателка, богатата наследничка Парис Хилтон. Ким и Парис често излегуваа заедно, рака под рака, со преголеми Louis Vuitton чанти и во ултра кратки фустани. Хилтон во тоа време беше на врвот на својата слава, имаше неколку реални шоуа, излегуваше со мажи кои често беа на најпосакуваните списоци и се дружеше со Бритни Спирс и Линдзи Лохан. И тогаш шок. Нејзината секс снимка протече во јавноста. Парис со недели не се тргаше од насловните страници. А Ким сведочеше за сето тоа. Во тоа време, таа за првпат намирисала свои пари откако нејзиниот татко и дозволи со неговата картичка да купи пет пара чевли Маноло Бланик, како што носеше Џенифер Лопез на едно видео. Ким ги купи чевлите за 700 долари и веднаш ги продала на е-Беј за скоро трипати поголема сума.

Kim Kardashian & Paris Hilton takes a day out in Range Rover - NamasteCar

Во исто време, таа беше во врска со братот на нејзината клиентка Вилијам Рејмонд Норвуд, попознат како Реј Џеј. Младиот пар замина на одмор во Мексико за да го прослави 23-от роденден на Ким. Понеле камера за да ја овековечат убавината на природата, но не застанале на тоа и неколку години подоцна се појави нивната приватна секс снимка. Кардашијан, која тогаш само што ја отвори продавницата „Даш“ со своите сестри, конечно се појави на насловните страници на сите списанија во светот на шоу-бизнисот. Иако се дружеше со новинари, уредниците не сметаа дека таа е доволно позната и важна, па иако таа педантно и малку опсесивно пишуваше приказни за себе, никој не сакаше да ги објави до тогаш. И така, започна сè. Неколку месеци подоцна, тие потпишаа договор за снимање на семејното реално шоу, создадено од Рајан Сикрест и во продукција на Крис Џенер. Во половина час, гледачите откриваат што се случувало во животот на Ким, Кортни, Клои, Кајли, Кендал, Крис, Кејтлин и Роберт. А во нивните животи драмата никогаш не завршува. За жал на многу обожаватели, по 20 сезони, E Network ќе ги прикаже последните епизоди оваа година.

Кардашијанс ја откажаа божикната забава за прв пат по 1978 година |  Независен Весник

Како што тврдат членовите на семејството, тие донеле заедничка одлука дека е време да се донесе крај на ова поглавје во нивниот живот, но се шпекулира дека барале повисоки хонорари по епизода, што било одбиено. Исто така, факт е дека скоро сите членови на семејството имаат деца со татковци со кои имаат нерешени или затегнати односи. Реално е да се очекува дека некои од нив ќе ги искористат родителските права да побараат нивните малечки да не се појавуваат во шоуто, а првиот дефинитивно е раперот Вест, кој и самиот одби да се појави во шоуто и беше пред камерата само неколку пати. Канје ги обожава своите деца, но од почетокот на врската до денес тој целосно ги промени своите животни убедувања и се сврте кон религијата, па затоа некои од неговите ставови за воспитување се сосема различни од ставовите на неговата поранешна сопруга. Додека тие сè уште живееја заедно, раперот не им дозволуваше на децата да имаат телевизори во нивните соби, а тој исто така ја исфрлил целата шминка од плакарот на неговата седумгодишна ќерка Норт.

За среќа на Ким, прекинувањето на снимањето на шоуто нема да биде преголем удар за нејзините финансии.

– Заработувам повеќе со само еден пост на Инстаграм отколку што заработувам од прикажување на една сезона од шоуто. Без шоуто не би можеле да го сториме тоа, но реално, секој од нас може да заработи повеќе преку објавување на социјалните мрежи отколку од шоуто – рече Ким во една прилика. Ким моментално има линија за козметика, парфем, игра за мобилни телефони Kim Kardashian Hollywood и апликација за емотикони, Kimojis и мега-успешната марка за долна облека SKIMS, во која во моментов вложува најмногу енергија и најмногу ја промовира, што сугерира дека и е најважно да се успее и да се одржи на пазарот. Сепак, сè уште е непознато што точно ќе стори по завршувањето на шоуто и дали ќе објави некој сосема нов телевизиски концепт и проект.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris