Кендал Џенер додаде ново работно место на нејзината листа на титули

5 септември, 2021
profimedia-0371438801-790x527

За разлика од нејзините сестри кои лансираа свои брендови за козметика, облека и велнес, Кендал Џенер го следеше својот пат во светот на модата како една од најбараните модели и сега станува креативен директор на брендот FWRD, луксузна дестинација за онлајн шопинг специјализирана за брендови од висока класа и нови дизајнери, во рамките на групата Revolve.

Описот на работата вклучува потрага по нови таленти, избор на дизајнери и трендови, креирање месечни уредувања и предлагање идеи за маркетинг и партнерство, почнувајќи од Модната недела во Њујорк.

„Како љубител на модата кој имал среќа да работи со некои одлични луѓе во светот на модата, научив многу низ годините. Како нов креативен директор на FWRD, возбудена сум што ќе научам уште повеќе и ќе помогнам да се рашири она што оваа страница ја нуди за новите дизајнери и брендови што доаѓаат “, рече Кендал во објавата на својот профил на Инстаграм.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi