Кралицата е многу вознемирена од личните напади на Хари врз нејзиното семејство

23 мај, 2021
1450928

Британската кралица Елизабета Втора е многу вознемирена од низата критики упатени кон нејзиното семејство од нејзиниот внук принцот Хари, а особено е погодена од повторувањето на коментарите на Хари за време на интервјуто за Опра во март.

„Бабата на Хари го сфати ова многу лично и беше длабоко вознемирена од она што го рече Хари, особено од неговите коментари за родителството на принцот Чарлс, што укажуваат на тоа дека неговиот татко не можел ниту да знае подобро со оглед на тоа како бил воспитан. Тоа беа многу вознемирувачки моменти“, изјави извор за„ Дејли меил“.

Официјалните лица на палатата веќе беа бесни барајќи од војводата и војвотката од Сасекс да се одречат од своите титули, а бесот се зголеми уште повеќе откако Хари се појави во својата документарна телевизиска серија за ментално здравје „The Me You Can Not See“.

„Татко ми ми велеше кога бев помлад: Па така беше за мене, така ќе биде и за тебе“, рече Хари, додавајќи дека обидите да побараат помош за Меган кога се соочила со самоубиствените инстинкти наишле на целосен молк и занемарување.

И покрај постојаните напади, принцот Чарлс сè уште има надеж дека ќе се смири со неговиот помлад син.

„Не мислам дека принцот ќе го отсече својот син и покрај тоа што го рече Хари. Чарлс ќе сака да застане за тоа, но треба да се каже дека она што Хари го рече во интервјуто за Опра во кругот на семејството се сметаше за многу бесмислено. Ако Хари уште повеќе ја нападнеше кралицата, Чарлс несомнено ќе ги здружеше силите со кралицата и Хари ќе беше распнат на крст“, рече еден од пријателите на Чарлс, додавајќи дека војводата од Велс пред се е нежен човек и посветен татко.

„Ќе се чувствува мизерно, ќе сака да бара помирување, воопшто не е одмаздоубив“, додаде пријателот на Чарлс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi