Кралицата нареди итна истрага: Меган ги малтретирала и понижувала вработените!

5 март, 2021
profimedia-0374870200

Официјално соопштение од Бакингемската палата.

Кралицата Елизабета Втора нареди итна истрага за обвинувањата на поранешниот персонал на Бакингемската палата дека Меган Маркл ги малтретирала и понижувала. Од палатата дојде изјава во која се вели дека тие се „многу загрижени за наводите дека војвотката од Сасекс го малтретирала персоналот.

Соодветно на тоа, нашиот меѓучовечки тим ќе се осврне на околностите наведени во написот на Тајмс. Членовите на персоналот кои биле вклучени во тоа време, вклучително и оние што го напуштиле домаќинството, ќе бидат поканети да учествуваат за да видат дали може да се извлече поука. Кралското домаќинство спроведува политика на достоинство на работа многу години и не толерира и нема да толерира вознемирување на работното место“, се вели во соопштението од Бакингемската палата.

Извори за Mirror рекоа дека „ситуацијата брзо ескалираше“ за неколку часа откако постарите кралски членови беа запознати со наводите за насилство. Откако беше покрената истрагата, еден од изворите кој ја откри тужбата даде изјава за „Тhe Times“. „Конечно ќе можеме да ја кажеме вистината. Нема да биде лесно, но ова е и те како добредојдено и траеше многу време. Не мора повеќе да молчиме “, рече тој.

Во извештајот понатаму се тврди дека Меган „понижила“ барем еден поранешен вработен, додека друг рече дека однесувањето на војвотката се чувствува „повеќе како емоционална суровост и манипулација“. Еден кралски соработник, очекувајќи кавга со војвотката, наводно му рекол на еден колега: „Не можам да престанам да се тресам“.

Се подразбира дека Палатата се надева дека наскоро ќе започне истрага и сите промени во правилата или процедурите ќе бидат споделени во годишниот извештај на палатата.

Вчера, Омид Скоби, новинар и пријател на принцот Хари и војвотката која е бремена со своето второ дете, ја обвини Палатата за расизам по официјалното соопштение. ‘Мразам да го кажам тоа, но најдетр ми жена со различна боја на кожа на висока позиција, која не е обвинета дека е премногу бесна, исплашена или било што трето. Тажно е што се случува, но не сум изненаден. Сите овие тврдења се далеку од жената што ја познавам ‘, рече Скоби.

Портпарол на Сасекс додаде дека станува збор за пресметана кампања заснована на погрешни и штетни дезинформации. ‘Разочарани сме што гледаме како ова клеветничко портретирање на војвотката од Сасекс им дава кредибилитет на медиумите. Не случајно, искривените обвинувања стари неколку години, насочени кон поткопување на војвотката, беа објавени непосредно пред таа и војводата отворено и искрено да разговараат за нивното искуство во последните години ‘, беше објавено.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris