КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО САКА ДА ГО СТАВИ ПРИНЦОТ ХАРИ ВО МЕНТАЛНА ИНСТИТУЦИЈА: Многу е лошо! Тој има ПТСН! Тешкиот живот остави свој белег!

6 јуни, 2021
harry-660x450

Американскиот таблоид Глоуб пишува дека принцот Хари (35) побарал психолошка помош во болница во Калифорнија поради посттрауматско стресно нарушување (ПТСН).

Никој не ја потврди веста, но медиумите зујат како му се собрал целиот стрес на кој бил изложен во последно време.

Покрај тоа, Хари на 12 годишна возраст ја загуби својата мајка, принцеза Дијана, која беше оплакувана од целиот свет. Тааа почина на 36 годишна возраст во сообраќајна несреќа во Париз.

Животна траума  

Цел живот се борел со траумата, а како млад користел и опојни супстанци.  

Капката што ја прели чашата е односот на неговото семејство со неговата сопруга Меган Маркл. Неговата состојба наводно е толку лоша што постариот брат Вилијам и таткото Чарлс размислуваат да го испратат во ментална установа.

„Самиот Хари призна дека не може да верува колку неговиот живот се променил и се превртел наопаку. Меган го принуди да ги напушти семејството, пријателите и татковината за да може да го следи нејзиниот сон да стане холивудска актерка“, изјави извор за„ Глоуб “.

Осамен е

Покрај тоа, еден од факторите што придонел за неговата лоша состојба е неговата служба во армијата.

Тие исто така наведуваат дека Хари се чувствува многу осамен во Лос Анџелес затоа што му недостигаат пријателите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi