ЛЕЈДИ ГАГА (35): Имав 19 години кога продуцентот ме силуваше, а потоа ме остави бремена на улица!

21 мај, 2021
250413_profimedia0610072730_ls

Гостувајќи во новата серија во продукција на принцот Хари, која се занимава со менталното здравје – Лејди Гага откри неколку трауматски искуства што ги доживеала

Лејди Гага (35) се присети на моментот кога била сексуално нападната од музички продуцент:

„Имав 19 години и работев во музичкиот свет, еден продуцент ми рече:„Соблечи се! “

„Реков „не“ и заминав, а потоа сите ми рекоа дека ако не попуштам, тој ќе уништи сè што правам. Не престанаа со пристисокот, а јас само се укочив и … не се сеќавам …“

Гага не сакаше да го спомене името на продуцентот од страв од тоа што би можело да се случи, па затоа вели дека поминала низ таа траума така што долго време била физички болна.

„Бев болна со недели отпосле, и сфатив дека е тоа истата болка што ја чувствував кога лицето што ме силуваше ме остави бремена на аголот“, рече таа.

Гага призна дека била „силувана со месеци“.

Пејачката призна дека инцидентот оставил физички и емоционални лузни кои траат до денес. Поради хроничната болка, лекарот и предложил да оди на психијатар, кој на крајот утврдил дека дијагнозата е посттрауматско стресно нарушување.

“Имав тотална психотична пауза и не бев своја неколку години. Дури и денес кога чувствувам болка, тоа е истата болка како после силувањето. Имав толку многу магнетни резонанци и скенирања што не покажаа ништо. Но, телото се сеќава “.

Гага призна дека често морала да се спротивстави на импулсот за самоповредување.

“Дури и да имам шест добри месеци, еден лош ден е доволен за да се чувствувам ужасно. И кога велам дека се чувствувам ужасно, мислам дека сакам да се убијам. Мизли за умрење. Се прашувам дали некогаш ќе го сторам тоа. Ги научив сите начини како да се извлечам од тоа размислување.

Знаете зошто не е добро да се самоповредувате? Затоа што после се чувствувате уште полошо. Мислите дека ќе ви биде подобро затоа што покажувате некому: види, ме боли! Но, тоа не помага“.

Гага раскажува како оваа исповед не е тука за да предизвика сожалување, туку за нејзината приказна да им помогне на другите:

Не го велам ова за да предизвикам сожалување. Искрено, ова е многу тешко да се признае. Сè уште се чувствувам засрамена од тоа. Како да им објаснам на луѓето дека имам привилегии, имам пари, имам моќ, а се чувствувам бедно? Како?

Не сакам оваа приказна да предизвика солзи на сожалување. Добро сум. Сакам оваа приказна да го отвори моето срце пред некој друг. Затоа што, ви велам: го поминав тоа и на тие луѓе им треба помош. Моето заздравување е да можам да зборувам за тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi