„Мајка ми ме смести во психијатрија на дванаесет години“: Позната актерка искрено за трауматското детство и пороците

27 февруари, 2021
135146_profimedia-0194396150-482859408_ff

Познатата актерка Дру Баримур горко се сеќава на своето детство, кое беше повеќе од бурно, а како тинејџерка помина извесно време во психијатрија, бидејќи нејзината мајка не успеа да ја скроти.

Нејзината ненадејна слава довела до крајно проблематично однесување што подоцна довело до злоупотреба на дрога и алкохол, па завршила на рехабилитација кога имала 12 години. Таа беше гостинка кај Хауард Стерн и објасни дека имала само тринаесет години кога поминала 18 месеци во душевна болница. Одев во клубови наместо во училиште и го украдов автомобилот на мајка ми и, знаете, бев надвор од контрола. Понекогаш беше смешно, а понекогаш бев толку лута што ќе заминев, а потоа тие ќе ме вратеа“ – призна Баримор. “Мајка ми ме смести во психијатрискиот дел од болницата.

Бев во болница една и пол година и немаше место за шеги. Ако се шегував таму, тие ќе те ставеа во самица или ќе те врзеа “, објасни Дру.

Dru Barimor

И покрај искуството, актерката и прости на својата мајка што ја испрати во институцијата.

“Мислам дека создаде чудовиште и не знаеше што да прави со тоа чудовиште. Јас навистина бев надвор од контрола и и простувам. Таа веројатно се чувствуваше како да нема на кого да се потпре и сигурна сум дека живееше со многу вина со текот на годините поради сето тоа. “, рече таа.

Откако престојувала во таа институција, се преселила во нејзиниот стан на петнаесет години. Во тоа време, таа ги прекина сите контакти со нејзината мајка. Сепак, мајката и ќерката во меѓувреме се помирија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi