Мајката на Канје починала по липосукција, а тој се криви себеси: „Сѐ можеше да биде поразлично“

18 април, 2021
tan2020-6-261449519530-830x0

Раперот Канје Вест склучил договор со Нетфликс да снима документарен филм за две децении од неговиот живот, пренесуваат странските медиуми. Ќе се зборува и за смртта на неговата мајка Донда во 2007 година, но и за неуспешната кандидатура на претседателските избори во Америка во 2020 година. Филмот сè уште нема име, но ќе прикаже и досега невидени домашни снимки на Вест.

Публиката можеше да ужива во тоа веќе оваа година, а единствената информација што никој сè уште не успеа да ја „добие“ е дали ќе го споменат разводот со Ким, со која Канје има четири деца.

Откако неговите родители се развеле кога тој имал три години, тој се преселил со својата мајка од Џорџија во Чикаго. Мајка му работела како професор. На десетгодишна возраст, Канје се преселил повторно, овој пат во Кина, поради неговата мајка, која правела програма за размена на ученици како дел од училиштето.

Таа го охрабри својот син да пишува песни и да оди во насоката што тој ја посакуваше, а тоа беше рапот. За неговата прва студиска снимка таа платила кога тој имал 13 години. Канје подоцна го напуштил образованието, од колеџот каде предавала неговата мајка. Таа не се согласувала, но нејзиното разочарување помина откако Канје го објави својот деби албум во 2004 година, со соодветно наслов „The College Dropout“. Тој беше прогласен за албум на годината и беше продаден во повеќе од 3,4 милиони примероци низ цела Америка.

„Замислував во главата дека факултетот е влезница за добар живот, но за некои успешни кариери не е потребен колеџ“ – напиша Донда во книгата „Raising Kanye“.

Неговата мајка беше голема поддршка во сè и најголема поддршка во неговиот живот, а потоа се случи најлошото сценарио. Донда почина на само 58 години. Бизарните околности на нејзината смрт го прогонуваат нејзиниот син до ден-денес. Канје сепак се обвинува на некој начин, како да можел да спречи што се случи.

Донда отиде на липосукција, решавајќи ги маснотиите во стомакот и намалувањето на градите. Следниот ден, таа почина во својата куќа поради компликации.

Аутопсијата покажа дека нејзиното срце е во лоша состојба и дека тоа е причина за смртта. После тоа, т.н. беше донесен Законот на Донда, според кој естетските хирурзи се бара да ги извршат сите потребни тестови пред операцијата и на тој начин да потврдат дали пациентот може да ја помине.

Загубата на неговата мајка беше болен момент, но по помалку од две недели, Канје се врати на музиката и концертите. Тој го следеше успехот по успехот, а еден од нив, како што рече тогаш, беше врската со Кардашијан.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris