Меган по породувањето во лов на политика, додека Хари ќе биде „домаќинка“?

28 февруари, 2021
profimedia-0474903081

Овој Ден на вљубените, Меган Маркл и принцот Хари ќе ги паметат целиот свој живот. На тој ден, следејќи го примерот на мајката на Хари, покојната принцеза Дијана, тие објавија дека очекуваат друго дете. Сега, кога конечно е официјално дека целосно се одрекле од кралскиот начин на живот, се поставува прашањето како ќе изгледа нивното секојдневие кога ќе се роди друго дете. Без помош од британскиот суд, овој пар ќе мора да најде нов начин да го пополни својот дневен распоред. Медиумите, меѓу другото, се рекламираа за тоа. Денот на жената на тој начин истакна дека Меган ќе тргне по патот на политиката по породувањето, додека принцот Хари ќе биде „домаќинка“.

За љубовта и амбициите на Меган кон политиката се пишуваше и порано. Според гореспоменатите медиуми, Сасекс одлучи Хари да остане дома, да чува деца, додека Меган ќе го „лови“ својот сон. На принцот, наводно, му одговара тоа, имајќи предвид дека тој сè уште ќе има малку работи што треба да ги направи за јавноста. ‘Хари навистина ужива во родителството додека Меган „ шета “ по состаноците. Имајќи предвид дека тој работи сериозно уште од тинејџерските денови, овој мир ни се најде добро “, истакна изворот.

Таа исто така покажа дека има желба да се занимава за политиката во август минатата година, кога го прекрши протоколот на кралското семејство за немешање на членови на семејството во политиката. Таа ова го рече на виртуелниот собир на апликации за гласање организиран од групата кога сите гласаме, ко-претседаваше поранешната прва дама на САД, Мишел Обама и актерот Том Хенкс, во обид да се зголеми излезноста.

“Сите знаеме кои се влоговите оваа година. Јас го знам тоа и мислам дека тоа сигурно го знаете сите. Сите сте мобилизирани и полни со енергија за промените што сите ни се потребни и ги заслужуваме. Ние гласаме за да им оддадеме почит на оние пред нас и да ги заштитиме оние што ќе дојдат по нас – затоа што токму тоа ја сочинува заедницата и за тоа се работи на овие избори “, рече таа тогаш, без да се повика на протоколот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi