МЕЛАНИЈА ТРАМП ЗА ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТА ОТКАКО ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА: Шета во Њујорк и изгледа совршено!

10 јули, 2021
194375_profimedia0454706349_ls

Откако Доналд Трамп ги загуби претседателските избори и тој и Меланија ја напуштија Белата куќа, поранешната прва дама беше видена за прв пат во Њујорк, а се шпекулира дека летото ќе го помине во друштво на нејзиниот син Барон на Менхетен и во Бедминстер и Њу Џерси.

Во едно од нејзините први јавни излегувања по напуштањето на Вашингтон за поранешната прва дама Меланија Трамп, таа беше фотографирана како пристигнува во кулата Трамп на Менхетен. Ова беше многу редок случај, бидејќи Меланија не е видена надвор од Палм Бич, откако таа и нејзиниот сопруг, поранешниот претседател Доналд Трамп, се преселија таму по поразот на изборите. Имено, Доналд и Меланија сега живеат во приватен клуб на Флорида.

Уште во мај, Доналд беше виден како лета за Бедминстер во Newу Џерси, каде тие исто така поседуваат еден од луксузните клубови за голф, но Меланија во тоа време не беше видена во негово друштво. Сепак, списанието „People“ наведува дека Меланија ова лето ќе го помине на две локации – едниот дел во семејната резиденција на Менхетен, а другиот во викендичката во Бедминстер.

Поранешниот 75-годишен американски претседател моментално се наоѓа во Бедминстер, каде неодамна одржа прес-конференција, чија причина беше објавувањето тужби против неколку технолошки компании. „Иако Палм Бич е нивната главна резиденција, Трамп го поминува летото на рутата меѓу Њујорк и Њу Џерси“, открива близок извор на Трамп, додавајќи: „Меланија и нејзиното семејство прават многу работи заедно, но не и со Доналд . Изворот додава дека Меланија се обидува да остане близу до истиот град во кој живее нејзиниот сопруг, но да продолжи да го следи нејзиниот распоред, така што повремено сама патува низ САД и странство.“

„Доналд се согласува со тоа, сè додека Меланија е среќна, го остава сам и се појавува во јавноста кога е потребно. Меланија е најсреќна кога е опкружена со семејството, вклучувајќи го и синот. Таа многу добро знае како да си го организира животот за да биде што поисполнета “, вели изворот.

За разлика од поранешната сопруга на Доналд, Ивана, која сакаше да биде социјално и професионално активна како Доналд, Меланија претпочита да поминува време со своето семејство. „Меланија беше воспитана многу поинаку и сака нејзините родители и сестра да уживаат во сè што можат да понудат Соединетите држави. Нејзиното семејство не беше богато “, открива изворот и додава дека Меланија не сака да биде во центарот на вниманието. „Никогаш не сакаше да биде во центарот на вниманието на медиумите, а сега дури и помалку ѝ се допаѓа. Таа ќе стори се што може за да избегне фотографирање или интервју “, изјави извор за „People“.

Извори блиски до поранешната прва дама претходно открија дека Меланија поголемиот дел од времето го поминувала во приватен клуб во Флорида на бањски третмани и во друштво на нејзиниот 15-годишен син Барон. Таа исто така организираше канцеларија од која ја водеше нејзината иницијатива „Be Best“, започната за време на мандатот на Доналд, чија цел е да се фокусира на прашања за благосостојба на децата, како што е сајбер насилството.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi