Не се плашам, таму одам наскоро…Ова е ПОСЛЕДНАТА ОБЈАВА на Мира Фурлан – нејзините зборови ќе ве насолзат!

22 јануари, 2021
410233_screenshot-3_f

Мира Фурлан почина денес на 66-годишна возраст по долго боледување.

Многумина се збогуваат со актерката Мира Фурлан на социјалните мрежи, а хрватските медиуми објавија дека наводно причина за смртта е вирусот Западен Нил (повеќе за тоа прочитајте овде).

Мира беше активна на Твитер, а зборовите од нејзиниот последен пост ќе ви се наполнат со солзи очите.

Ги гледам ѕвездите. Ведра е ноќта е и Млечниот пат изгледа толку близу. Одам таму наскоро. „Сите сме материја од ѕeвездите“, одеднаш се сеќавам на зборовите на Делин од сценариото на Џо. Не е толку лошо. Не се плашам. Во меѓувреме, дозволете ми да ги затворам очите и да ја почувствувам убавината околу мене. И да дишам, под темноро небо полно со sвезди. Вдишувам. Издишувам. Тоа е сè – пишува во последниот пост на Мира Фурлан.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris