НОВ СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ СЕМЕЈСТВО ТРАМП: Откриено е кој бил во љубовна врска со агенти на тајната служба!

13 мај, 2021
220459_profimedia0366144386_ls

Тајната служба сега мора да ја брани својата репутација, додека Трамп сè уште молчат

Наградуваната новинарка Керол Леониг во својата книга, која излегува на 18 мај, напиша дека Тифани и Ванеса Трамп имале афера со агенти на тајната служба.

Семејството Трамп не е поштедено од скандали дури и откако Доналд ја напушти Белата куќа, а за тоа е одговорна новинарката на Вашингтон пост, Керол Леониг, која исто така беше наградена и со награда Пулцер.

Имено, Керол ја напиша книгата „Zero Fail: The Rise and Fall of the Secret Service“, која треба да биде објавена наскоро, а во неа се споменуваат најмладата ќерка на Трамп Тифани (27) и поранешната сопруга на неговиот син Доналд Трамп Џуниор, Ванеса ( 47).

Леониг тврди дека и двете биле во несоодветни односи со припадници на безбедносните служби. Книгата треба да биде објавена на 18 мај, а Гардијан и Вашингтон пост веќе имаат копии и пишуваат дека Ванеса започнала врска со еден од агентите кој бил доделен на нејзиното семејство.

Не е познато кога започнало тоа, но познато е дека таа поднела барање за развод од Доналд Јуниор во март 2018. Сепак, Керол пишува дека немало никакви професионални последици за агентот затоа што Ванеса не била под заштита на агенцијата во тоа време .

Изворот своевремено за Пипл изјавил дека тоа не влијаело на бракот на двојката бидејќи тие биле во лоши односи дури и пред Доналд Трамп да стане американски претседател.

Леониг напишал дека Тифани започнала врска со таен агент откако поминувала се повеќе и време само со него. Ова ги загрижило луѓето во агенцијата бидејќи не им се допаѓало колку се зближила со високиот, згоден член на обезбедувањето.

Агентот бил префрлен на друга задача, но тој и Тифани тврдат дека не биле во несоодветна врска.

“Американската тајна служба е свесна за книга што ги прикажува минатите предизвици што агенцијата ги надминала и еволуирала од нив. Сега и низ 156 години од својата историја, квалификуваната работна сила на агенцијата е посветена на успешно извршување на своите мисии”, рече портпаролот на тајната служба.

Портпаролот на Тифани изјави дека нејзиниот однос со тајната служба е целосно професионален и дека овие тврдења се само трач.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi