Откри детали од нејзиниот однос со сопругот, кој е 10 години помлад од неа, па се пошегува дека изгледаат како мајка и син

4 февруари, 2021
61919413

Пријанка Чопра и Ник Џонас се во брак од декември 2018 година, а актерката вели дека штом се венчале утврдиле колку често треба да се гледаат и покрај преполниот распоред.

Индиската убавица Пријанка Чопра (38) сними секси снимка за англиското издание на списанието „Elle“ и зборуваше за нејзината врска со нејзиниот сопруг, кој е 10 години помлад, Ник Џонас.

Светската слава Пријанка ја постигна во 2000 година кога победи на изборот за Мис на светот и во исто време стана ѕвезда во нејзината матична земја. Актерката направи серија фотографии за „Elle“ , покажувајќи го своето совршено извајано тело, а во едно интервју откри дека била шокирана кога Ник ја запросил по двомесечна врска.

Парот ја започна својата врска во мај 2018 година, а пејачот ја запроси веќе на 19 јули истата година, ден по нејзиниот 36-ти роденден, додека беа на романтично патување на грчкиот остров Крит.

“Не очекував предлог во таа фаза од нашата врска. Бевме заедно два месеци! Мислев дека може да се случи, но сепак беше целосен шок за мене. Но, ја вратив контролата и само се препуштив на сè, „Рече Пријанка.

Таа откри дека пред да ја започнат врската, се познавале од порано и се сретнувале овде-онде две години. Тие знаеја да се слушнат преку СМС-пораки, а дел од неа сакаше нешто посериозно. “Но, во тој момент паузирав со мажи и не сакав ништо романтично. Сепак, секогаш имаше нешто во врска со Ник и затоа останавме во контакт без разлика каде се наоѓавме. И едно треба да знаете за мојот сопруг е дека кога ќе одлучи дека сака нешто, ќе го добие! Кога знае, тој знае. А вие едноставно не можете да си помогнете со неговата самодоверба и едноставно само се препуштате на крајот “, објасни Чопра.

Двојката се венча во декември 2018 година, а во моментов имаат проблеми со времето поради работата, па затоа поставија едно правило. „Се гледаме на секои три недели. Без оглед каде сме во светот во моментот, летаме еден кон друг барем еднаш месечно и сме заедно неколку дена. Тоа е правило што го поставивме кога се венчавме. Инаку никогаш не би се виделе. “, истакна актерката.

Патем, едно време, Пријанка и Ник се шегуваа дека на фотографиите што ги објавуваат на Instagram изгледаат како мајка и син.