ПАПАРАЦО ФОТОГРАФИИ: Бред Пит никогаш не бил понепривлечен!

2 март, 2021
BeFunky-collage-2.jpeg

Долги години, 57-годишниот актер Бред Пит беше познат како еден од најатрактивните во Холивуд. На неговиот шарм не се спротивставија многу жени, меѓу кои секако се издвојуваат 52-годишната Џенифер Анистон и 45-годишната Анџелина Џоли со која беше во брак.

Бидејќи и е познат на пошироката јавност, тој неколку пати го менуваше својот изглед, а со тоа доаѓаа и разни фризури, бради и мустаќи. Многу жени би се согласиле дека со годините тој станувал сè повпечатлив и згоден. Затоа не е изненадување што неговите последни папарацо фотографии ја шокираа јавноста.

„Каде е стариот Бред“ е прашање што се појави во главите на многумина.
Иако со години имал подолга коса неколку години, се чини дека последната фризура сепак не е најдобриот избор – барем ако ги прашате неговите обожаватели ширум светот. Сето ова беше предизвикано од папарацо фотографиите од Лос Анџелес додека тој ја вметнуваше опремата за снимање во автомобилот по состанокот кој траеше цели шест часа. Изгледаше доста уморно, а најмногу внимание привлече неговата фризура – ја раздели разделбата на страна и врзал низок реп.

Уште на крајот на 2020 година се појавија информации дека пријателите се загрижени за неговото здравје. Во тоа време, беше напишано дека тој сè повеќе ја губи својата препознатлива структура на телото и ако продолжи со лоша навика, може сериозно да му наштети на неговото здравје. Според тогашните написи, Бред отсекогаш бил склон кон брза храна, но во последните неколку месеци навиката се засилила, па актерот освен што наводно се здебелил неколку килограми, го оштетил и сопственото здравје со конзумирање хамбургери и помфрит.