ПОДГОТОВКИ ЗА ИДНИОТ КРАЛ Елизабета на Вилијам му одржа училиште на владеењето

25 април, 2021
profimedia-0093818183

Принцот имал неделни состаноци со кралицата откако заминал на училиште. Тие сакаат да создадат силна врска помеѓу монархот и наследниците

Кралицата Елизабета е најдолго владеачки монарх и за неа е многу важно сè да биде како што треба после неа. Затоа таа имаше неделни состаноци со нејзиниот внук, 38-годишниот принц Вилијам, за да го подготви за идната улога на крал, пишува Мирор. Извор близок до кралското семејство изјави за странските медиуми дека Елизабета е полна со љубов кон своите внуци, па затоа се обидува да го подготви Вилијам за иднината.

Но, ова не започна сега. Вилијам ја посетува Кралицата секоја недела од 1995 година откако започна да се школува во англиското приватно училиште за млади мажи во колеџот Етон. Но, кога другите студенти го прашаа каде оди, Вилијам не откри дека оди во замокот Виндзор. Така, тие сакаат да создадат силна врска помеѓу монарх­­от и неговите наследници, а во тоа време на состаноците присуствуваше и сопругот на кралицата, неодамна починатиот принц Филип.

Претходно, Вилијам имаше разговори со неговата баба за да разговара за сè што му паѓаше на ум и што го вознемируваше, а тие сесии беа можност таа да го научи за идната улога, како што правеше нејзиниот дедо, кралот Џорџ V, со неа “. Оттогаш, Елизабет и Вилијам станаа неверојатно блиски, и како што растеше неговата почит кон неа, тој почна да ја прифаќа неговата судбина“, изјави извор за странските медиуми. Во наследната линија за британската круна веднаш по кралицата Елизабета е нејзиниот најстар син, 72-годишниот принц Чарлс, а по него следи принцот Вилијам.

Кралицата не зборуваше во јавноста во последните денови по смртта на нејзиниот сакан сопруг. Но, таа ја прекина тишината на нејзиниот 95-ти роденден. Се заблагодари за сите пораки и добри желби што ги доби и истакна дека овие пораки ја тешат додека минува низ тежок период со своето семејство. Елизабета годинава не го прослави својот роденден, барем не на вообичаен начин. Извор од палатата за странските медиуми изјавил дека членовите на нејзиното потесно семејство ја посетувале во текот на денот. Сепак, на нејзиниот роденден не присуствуваше нејзиниот помлад внук, 36-годишниот принц Хари. Тој дојде на последното збогување на неговиот дедо, но ден пред роденденот на кралицата се врати во Калифорнија кај својата бремена сопруга, 39-годишната Меган Маркл и малиот син Арчи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi