Прогласена е за најубава на светот, а еве како изгледа кога ќе ja извади тешката шминка, сама во машко друштво не можеше да му избега на никого

6 јуни, 2021
bella-hadid

Бела Хадид беше фотографирана во Њујорк без шминка на лицето, во спортска комбинација под која ја покажа долната облека.

Манекенката Бела Хадид е позната како една од најбараните и најплатените манекенки на денешницата, деновиве беше фатена во случаен излет со неколку машки пријатели за време на кој го покажа лицето без шминка.

Веднаш штом се појави на улица, 24-годишната Бела предизвика интерес кај минувачите, и како да не кога излезе во светло црвена тренерка под која носеше само спортски градник, а белите гаќички беа видливи под долниот дел.

Бела седна со еден од мажите во еден од тамошните ресторани, и токму таа привлече најголем интерес и природниот изглед што реши да го покаже.

Она што е интересно е дека научниците се оние кои ја прогласија Бела за најубава жена на светот, благодарение на нејзините речиси совршени пропорции на лицето. Со детална компјутерска анализа и мапирање на лица според теоријата на златен сооднос, Бела беше најблиску до совршенството со резултат од 94,3 проценти. Нејзината брада е дел од лицето кој е најблизу до совршенство, но многу жени ширум светот особено го сакаат нејзиниот совршен нос.

Сепак, многумина се сомневаат дека таа направила многу работи на лицето, како што се усните и носот, а дали навистина е така може да се уверите во нашата галерија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi