Проговорија вработените:„Војвотката лошо се однесува кон персоналот, секогаш има некој на пик“

3 март, 2021
10312231

Наводите против Меган Маркл кои датираат од 2018 година пристигнуваат непосредно пред емитувањето на интервјуто со Опра Винфри.

Војвотката од Сасекс е обвинета за суровост и малтретирање и целосно неприфатливо постапување со вработените во кралското семејство, тврди еден од нејзините поранешни најблиски советници од палатата Кенсингтон.

Во жалбата се тврди дека Меган Маркл „протерала двајца лични асистенти од домаќинството и ја потценила довербата на третиот член на персоналот“.

Наводите за манипулација и малтретирање се засноваат на изјави на двајца високи вработени, а друг поранешена вработена тврди дека била понижена од Меган.

Сите поплаки на вработените беа сумирани во октомври 2018 година од страна на Џејсон Кнауф, нејзиниот поранешен секретар за односи со јавноста, во е-пошта до личниот секретар на принцот Вилијам, Симон Кејз.

„Јас сум многу загрижен за фактот дека војвотката можеше да малтретира двајца вработени, нејзиното однесување е целосно неприфатливо. Војвотката се чини дека секогаш има некој на пик. Таа малтретирала една вработена во персоналот во обид да ја наруши нејзината самодоверба. Добиваме жалба против неа, една по друга, од луѓе кои беа сведоци на нејзиното неприфатливо однесување “, беше објавено во е-поштата.

Но, портпаролот на војводата и војвотката од Сасекс жестоко ги негира обвинувањата, тврдејќи дека и Меган и Хари се жртви на „пресметаната кампања за бришење врз основа на измамнички и штетни дезинформации“.

Адвокатите на двојката им рекоа на новинарите дека им се суди од Бакингемската палата непосредно пред емитувањето на нивното големо интервју во кое кралскиот пар ја отворија душата на водителката Опра Винфри.

Тие исто така рекоа дека војвотката е „тажна од овој последен напад врз неа, особено затоа што таа самата беше мета на насилство и дека им прума поддршка на оние кои доживеале болка и траума“.

Во најавата за големо интервју што треба да се емитува на CBS, Хари рече дека неговата најголема грижа е „да не се повтори историјата“, алудирајќи на смртта на неговата мајка, како и на неподносливиот терор во јавноста и медиумите со кој се соочуваше принцезата Дајана.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris