СИТЕ ЉУБОВНИ БРОДОЛОМИ НА ЏЕЈ ЛО: Зад себе има 3 неуспешни бракови, 4 раскинати свршувачки, но овој срам и се случи само неа! (ФОТО)

16 април, 2021
208925_d_ls

Латино дивата немаше многу среќа со изборот на партнерите…

Неколку пати даде шанса за љубов, следуваа три неуспешни брака, па дури и ја раскинуваше свршувачката четири пати.

Американската пејачка и актерка Џенифер Лопез (51) и поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез (45) сега, навистина, ја завршија свршувачката откако двапати ја откажаа својата венчавка поради пандемијата на вирусот. Имено, латино дивата и Алекс потврдија дека отсега секој оди по својот пат.

Тие ја открија веста во ексклузивната заедничка изјава за енес “Today”:  „Сфативме дека сме подобри како пријатели и се радуваме што тоа и ќе останеме. Ќе продолжиме да работиме заедно и да се поддржуваме еден со друг на заедничките проекти. Си посакуваме најдобро еден на друг и на нашите деца. Од почит кон нив, единствениот друг коментар што треба да го кажеме е благодарност до сите што ни испратија љубезни зборови и поддршка “, стои во официјалното соопштение за печатот.

Ако дојдеше до венчавка за латино дива, ова ќе беше четврти брак. Нејзината љубовна историја е многу бурна и интересна, но се чини дека Џенифер, иако е една од најпосакуваните жени на планетата, нема многу среќа кога станува збор за љубовта.

Неколку пати даде шанса за љубов, следуваа три неуспешни брака, па дури и четири раскинати свршувачки. Постојат и некои други сериозни врски што се распаднаа поради непремостливи разлики. Нејзиниот љубовен живот отсекогаш бил под будното око на светските медиуми, а ова се некои од нејзините врски што и беа најинтересни на јавноста.

Џеј Ло првпат се посвети на вечна љубов во 1997 година со кубанскиот келнер Оџани Нои, но тие раскинаа по само 11 месеци и не тоа не во ииличен однос. Тој ја запозна латино дивата во Мајами, каде што работеше во ресторанот на Глорија Естефан.

Таму на тоа место ја шармираше и тие започнаа врска. По неколку месеци врска, тие застанаа пред олтарот на 22 февруари 1997 година, но нивниот брак наскоро се распадна. Само по една година, поточно во јануари 1998 година, парот одлучи да се разведе.

Ojani Noa, Dženifer Lopez

После тоа, латино убавицата се вуби во раперот Паф Деди, со кого помина две години. Тие раскинаа поради неговото наводно неверство во 1999 година.

“Никогаш не го фатив со некоја жена, но само знаев дека ме изневерува. Тој ќе ми речеше дека одам во клуб со пријателите, а потоа го немаше по цела ноќ, па дури и неколку дена”, рече еднаш повредената пејачка. Иако нивната врска заврши насилно, тие двајцата тврдат дека останале во пријателски односи.

Paf Didi, Dženifer Lopez

После тоа, нејзината верба во љубовта ја врати Крис Жад, еден од нејзините придружни танчери од почетокот на кариерата. Вљубениот Крис ја запроси атрактивната Џенифер по кратка врска, а тие се венчаа во 2001 година. И овој пат славната пејачка немаше многу среќа, па овој брак траеше дури и пократко од првиот. После една година се разведоа, а Џеј Ло призна дека тоа не било лесна одлука.

Džej Lo i Kris Džad

“Го сакав Крис, односно сè уште го сакам – тој е еден од најдобрите луѓе што ги познавам. Не беше лесно да се раскине, но едноставно немавме нешто што требаше да го одржи бракот”, рече таа по вториот развод.

Можеби нејзиниот брз развод имаше врска со новиот маж кој влезе во нејзиниот живот. Станува збор за холивудскиот заводник Бен Афлек, за кого многумина предвидоа дека е вистинскиот. Двојката се сврши наскоро откако се запознаа и започнаа да планираат венчавка во Санта Барбара.

Афлек издвои околу два милиони долари за прстенот, а дијамантот беше во розова нијанса. Целата церемонија беше откажана неколку месеци пред терминот, а веридбата беше прекината. До несреќата, наводно, дошло поради неговата развратна ергенска забава во стриптиз клуб и фактот дека тој имал огромни проблеми со коцкањето. Двојката помина вкупно две години заедно.

Ben Aflek i Dženifer Lopez

Токму кога сите помислија дека е недостижна и дека едноставно нема среќа во љубовта, Џенифер го запозна музичарот Марк Ентони, а потоа ја започна најголемата љубовна приказна во нејзиниот живот. Парот ја круниса својата страствена врска со брак во 2004 година, само неколку дена откако Ентони се разведе од поранешната сопруга. Многумина беа во шок, но Џеј Ло и Марк изгледаа вубени до уши.

Венчавката се одржа во нивната вила во Беверли Хилс пред само 40 гости. Двојката доби и близнаци Макс и Ема, а важеа за хармоничен пар без проблеми. Сепак, во 2011 година тие објавија дека се разведуваат, но останаа во пријателски односи поради нивните деца.

Mark Entoni, Dženifer Lopez

Истата година, пејачката влезе во романса со 18 години помладиот танчер Каспер Смарт, а на оваа бурна врска и дојде крајот во 2016 година. Имаше гласини дека Џенифер е заситена од Каспер, но на крајот се испостави дека не може да преболи безброј измами, а исто така се чувствувала како да ја искористува – наводно му давала 10 000 долари неделно!

После тоа раскинување, Џенифер беше сама една година, а потоа во 2017 година, во нејзиниот живот влезе нејзината сродна душа, како што го нарекуваше таа. Пензионираниот атлетичар Алекс Родригез ја израдува како никој досега, ако се верува на тврдењата во медиумите.

Две години Џенифер едноставно зрачеше со љубов, не се одделуваше од згодниот спортист. Но, сега заврши и оваа љубовна приказна на латино дивата. Медиумите неодамна шпекулираа дека на врската и пресудило наводното неверство на Алекс со ријалити ѕвездата Медисон Ле Крој.

Dženifer Lopez

Самата Медисон ги негираше овие обвинувања, велејќи: “Не се видовме, само се допишувавме. Физички, тој никогаш не ја изневерил својата свршеница со мене”, се наведува во нејзината изјава. Колку долго ќе биде Џенифер сама и дали ќе најде утеха во некоја нова љубов, останува да видиме

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris